Image

شارژر باتری صنعتی | شارژر باتری اتوماتیک | شارژر باتری خودرو

چرا باید از شارژر باتری اتوماتیک استفاده کنیم؟

برای این که بهترین بهره برداری را از باتری‌های خودرو و یا باطری‌های دیپ سایکل و یا باتری‌های یو پی اس داشته باشیم باید تا حتی‌الامکان از آن‌ها استفاده کنیم و باعث شویم شارژ آن‌ها خالی شود و همچنین مجدداً آن‌ها را بر زیر بار قرار داده و شارژ کنیم در این صورت می‌توانیم بهترین استفاده را از باتری خود به انجام برسانیم اما برای شارژر کردن مجدد باتری خود باید چه‌کارهایی انجام بدیم. برای شارژ کردن باتری یوپی‌اس یا باتری‌های سیلد لید اسید به یک مبدل ولتاژ 220 ولت به ولتاژهای باتری (12.24.48) نیاز داریم.

به دلیل نوسانات قیمت ارز برای اطلاع از قیمت و خرید شارژرباتری اتوماتیک بما تماس بگیرید.

021-33902209

نتایج 1 تا 21 از کل 21 نتیجه

برای خرید شارژر باتری اتوماتیک می‌توانید از گروه مهندسی برق و صنعت پاوراکسین کمک بگیرید مشاورین و متخصصین ما در عرصه فروش شارژر باتری می‌توانند به شما عزیزان مشاوره رایگان ارائه دهند همین طور می‌توانید برای خرید شارژر باتری انکو ترک و یا شارژر باطری های مخصوص ژنراتور با مهندسین ما تماس حاصل فرمایید.

یکی از مزایای استفاده از شارژرهای باتری اتوماتیک افزایش طول عمر باتری‌ها می‌باشد در این صورت کم‌تر با خرابی باتری و تعویض آن مواجه می‌شوید.

نحوه شارژ کردن باتری؟

درصورتی‌که می‌خواهید باتری خودرو خود را شارژ کنید باید حتماً باتری خود را از ماشین جدا کنید. بعد از جدا نمودن باتری از خودرو یا وسیله نقلیه باید شارژر باتری خریداری شده را به برق شهری باتوجه‌به شرایط و دستورالعمل دستگاه، وصل نمایید. دو ترمینال بر روی شارژر باتری قرار دارد که یک ترمینال خروجی مثبت و ترمینال بعدی خروجی مشکی می‌باشد، ترمینال مثبت را به قطب مثبت باتری و منفی را هم به قطب منفی باتری وصل نمایید در این صورت شارژر باتری اتوماتیک شروع به شارژکردن باتری خودرو شما می‌کند.
برای شارژ کردن باتری یو پی اس یا باتری سیلد اسید نیز همین مراحل را طی می‌کنیم اما در بعضی از مواقع نیاز به جدا کردن باتری از مصرف کننده نمی‌باشد اما در کل بهتر از در زمان شارژ از باتری بار نگیرید چراکه به باتری و شارژر باتری فشار زیادی وارد می‌گردد و این امر باعث خرابی باتری و همین‌طور شارژر باتری می‌شود در این صورت عمر شارژر باتری اتوماتیک کاهش میابد.

آیا امکان استفاده دائم کار از شارژر باتری اتوماتیک را داریم؟

اکثر خریداران شارژر باتری اتوماتیک با این سؤال مواجه می‌شوند که امکان شارژر کردن دائم کار شارژر باتری اتوماتیک را دارند یا خیر در جواب به این سؤال باید به چند نکته توجه کنیم باید اول از مدل باتری و کاربرد آن مطلع شویم در صورتی که باتری خودرویی را بر زیر شارژر باتری اتوماتیک قرار می‌دهیم بهتر است به صورت دائم استفاده نکنیم اما اگر از باتری‌های دیپ سایکل و یا ژل و همچنین از باتری‌های سیلد لید اسید استفاده می‌کنیم می‌توانیم از شارژر باتری اتوماتیک به صورت دائم کار استفاده کنیم. لازم به ذکر است که فقط در صورتی می‌توان از شارژر باتری به صورت دائم کار استفاده کنیم که شارژر باطری دارای قطع کن اتوماتیک باشد و در اصطلاح شارژر باتری هوشمند باشد چرا که در صورت دستی بودن شارژر باتری، می‌تواند باتری را داغ کند و باعث ترکیدن و آتش‌سوزی شود.

کاربرد شارژر باتری اتوماتیک

شارژر باتری اتوماتیک دارای قطع کن خودکار (شناور نگه‌داشتن ولتاژ) و سوئیچ کننده می‌باشد که این امر باعث می‌شود با خیال راحت شارژر باتری را بر روی باتری قرار داده و عملیات شارژ رو انجام دهیم چراکه زمانی که باتری شارژ شود شارژر عملیات شارژ را قطع می‌کند و جریان باتری را در حالت شناور نگه می‌دارد و در صورت خالی شدن مجدد باتری آن را به ولتاژ متناسب می‌رساند و آن را شارژ می‌کند شارژر باتری‌های هوشمند یا شارژر باتری‌های pwm می‌تواند طول عمر باتری را افزایش دهند و از خرابی آن جلوگیری کنند.

چه مقدار زمان برای شارژر باتری نیاز می‌باشد؟

به‌صورت دقیق و کامل نمی شه گفت که چه مقدار زمان برای شارژر باتری نیاز داریم چرا که ما دارای باتری‌های مختلفی از نظر جریان و ولتاژ می‌باشیم و هرکدام آن‌ها به زمان‌های مختلفی برای شارژ نیاز دارند. لازم به ذکر می‌باشد که شارژر باتری که انتخاب نی کنیم در زمان شارژ باتری بسیار زیاد تأثیر می‌گزارد اما به طور معمول برای شارژر باتری ما نیاز به زمان 4 الی 5 ساعته می‌باشیم.

چه زمان‌هایی باتری خودرو خود را شارژ کنیم؟

این بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله سن و ساخت باتری ماشین شما و همچنین آب‌وهوایی که در آن زندگی می‌کنید. به‌طورکلی، اکثر کارشناسان توصیه می‌کنند که باتری خودرو را حداقل یک‌بار در ماه شارژ کنید، حتی اگر به نظر نمی‌رسد به آن نیاز داشته باشد.
باتری خودرو و باتری‌های سیلد اسید و یا سرب اسیدی حتی اگر زیر بار برای استفاده قرار نگیرند از جریان خودشان کم می‌کنند و بعد از یک مدت ضعیف می‌شوند به همین دلیل بهتر است حداقل ماهی یک‌بار باتری رو زیر شارژ قرار دهیم تا خود را ترمیم کند.
چگونه مطلع شویم باتری ماشین در حال شارژ می‌باشد؟
در اکثر شارژر باتری‌های خودرویی و یا شارژر باتری اتوماتیک یک LED وجود دارد که با متصل کردن شارژر به برق شهری و روشن کردن شارژر باتری اتوماتیک باید چراغ روشن شود و یک LED نیز برای شارژ شدن وجود دارد که با شروع شارژ آن چراغ روشن می‌گردد و برای این که مطمئن شویم باتری شارژ شده می‌توانیم از آمپر سنج، آمپر باتری رو کنترل کنیم. درصورتی‌که چراغ شارژر باتری اتوماتیک روشن نمی‌شود احتمالاً باتری ایراد دارد و باید به باطری ساز مراجعه نمایید و اگر باتری سالم باشد و باز هم شارژ نگردد مشکل از شارژ باتری اتوماتیک می‌باشد.

ایا شارژر باتری اتوماتیک می‌توان باتری کاملاً مرده را شارژ کند؟

در جواب به این سؤال باید گفت بله البته باید به دستورالعمل‌های شارژر باتری اتوماتیک خریداری شده توجه نماییم بعضی از شارژر باتری‌های اتوماتیک این امکان را دارند که باتری مرده یا باتری بدون شارژ رو مجدداً احیا کنند و آن را شارژ کنند و لی در بعضی از شارژر باتری‌ها این امکان قرار ندارد و ممکن است به باتری شما آسیب برساند به همین دلیل قبل از خرید شارژر باتری اتوماتیک حتماً به امکانات آن توجه کنید و باتوجه‌به نیاز خود شارژر باتری اتوماتیک خود را خریداری نمایید.
البته لازم به ذکر است که بهتر است شارژر باطری‌های اتوماتیک و یا شارژر باتری‌های خودرویی را برای باتری‌های بدون شارژر یا مرده استفاده نکنیم چراکه از شارژر باتری توان بالایی را مصرف می‌کند تا مجدداً راه‌اندازی شود در این صورت از عمر شارژر باتری اتوماتیک کم می‌شود و در بعضی از مواقع به دلیل فشار زیاد باعث خرابی شارژر باتری می‌گردد.

ایا خرید شارژر باتری اتواتیک ارزش دارد؟

اول از همه، درک این نکته ضروری است که شارژر باتری قابل حمل ماشین برای همه ضروری نیست. مطمئناً می‌توانید بدون آن زنده بمانید، به خصوص اگر فقط در محیط‌های شهری رانندگی کنید. حتی اگر می‌خواهید یکی از آن‌ها را تهیه کنید، مجبور نخواهید بود که بهترین شارژر باتری خودرو موجود در بازار را بخرید زیرا یک مدل سطح پایه برای شما خوب عمل می‌کند.
با این حال، این دستگاه می‌تواند نجات دهنده ای برای کسانی باشد که در دوردست‌ها یا هر جای دیگری دور از تمدن رانندگی می‌کنند. در این شرایط، چیزی مانند شارژر باتری خودرو خورشیدی می‌تواند وسیله نقلیه شما را به جاده بازگرداند، اگر کسی نباشد که به شما در راه‌اندازی سریع باتری کمک کند.

مزایای شارژر باتری اتوماتیک و شارژر باتری خودرویی

سلامت بهتر باتری
 مفید در نگهداری باتری‌های بلااستفاده
• عملکردهای ترمیم
• پرش‌های اضطراری

سلامت بهتر باتری

شارژرهای باتری اتوماتیک برای شارژ باتری مرده یا بدون شارژ به شما امکانی را ارائه می‌دهند که بتوانید باتری ایمن و سالم‌تر داشته باشید چرا که این دستگاه‌ها شارژ آهسته و ثابتی را ارائه می‌دهند که به‌هیچ‌وجه باتری را به خطر نمی‌اندازد.

مفید در نگهداری باتری‌های بلااستفاده

همان‌طور که در بالا گفته شد شارژر باتری اتوماتیک برای باتری‌هایی که کلاً استفاده نمی‌شوند نیز مفید می‌باشد به طور مثال این امکان را دارید که باتری یدکی و دارای شارژر برای استفاده در زمان‌های مورد نیاز داشته باشید.

عملکردهای ترمیم

بهترین شارژرهای باتری خودرو در بازار از زمان عرضه این محصولات راه بسیار زیادی را پیموده‌اند. بسیاری از آنها عملکردهای ترمیم دارند که به شما کمک می‌کند باتری ماشین خود را "درمان" کنید. برای مثال، برخی برنامه‌های Restoration و Desulfication دارند که رسوبات گوگرد را از باتری با ارسال پالس‌های الکتریکی سطح پایین حذف می‌کنند.

پرش‌های اضطراری

درسته که فشار ناگهانی و یا پرش‌های اضطراری برای باطری در مدت‌زمان طولانی مناسب نیست اما در بعضی از مواقع بسیار کاربردی و مورد نیاز می‌باشد و در بعضی از شارژر باطری های اتوماتیک که این امکان قرار دارد یک مزیت خوب به‌حساب می‌آید چرا که تکان‌های قوی و ناگهانی برای زنده کردن باتری‌های مرده مناسب می‌باشد.

فروشگاه برق و صنعت پاوراکسین دارای انواع شارژر باتری‌های سیلد اسید، شارژر باتری خورشیدی، شارژر باتری ژنراتور، شارژر باتری خودرو، شارژر باطری ژل، شارژر باتری اتمی، شارژر باطری دیپ سایکل، شارژر باطری لیتیوم یون و.... در برندهای معروف و معتبر جهانی می‌باشد جهت مشاوره رایگان و خرید شارژر باتری اتوماتیک و هوشمند با مهندسین و متخصصین فنی مهندسی مجموعه پاوراکسین تماس حاصل فرمایید.

تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.