Image

رله پیلز چیست؟ رله پیلز اصلی آلمان

دستگاه رله حفاظتی پیلز به گونه ای طراحی شده است که تمام خطا های مدار ورودی را شناسایی کند ، به طور مثال یک دستگاه جوشکاری با فشردن کلمه توقف اظطراری خاموش می شود و بعد از رفع مشکل دستگاه روشن می شود رله ایمنی پیلز نیز به این گونه عمل می کند.

لطفا جهت نوسانات قیمت ارز برای دریافت قیمت انواع رله امرجنسی پیلز تماس بگیرید.

021-33902209

نتایج 1 تا 24 از کل 35 نتیجه

عملکرد رله حفاظتی

همان طور که در بالا گفته شد رله‌های حفاظتی برای هر سیستم حفاظتی مورد نیاز می‌باشد رله‌های حفاظتی وظیفه شناسایی خطاها را برعده دارد اگر به خواهیم دقیق این موضوع رو توضیح بدیم می‌توان گفت وظیفه این نوع رله‌ها محافظت از دستگاه‌های برقی در برابر تغییرات ناگهانی کمیت‌های الکتریکی همانند ولتاژ و جریان می‌باشد یعنی به طور کلی وظیفه خارج کردن بخش‌های معیوب از سیستم حفاظتی را برعهده دارند در این صورت می‌توان گفت رله‌های حفاظتی یکی از مهم‌ترین اجزای سیستم‌های ایمنی و دستگاه‌های ایمنی می‌باشد.

رله چیست؟

رله‌ها نوعی کلیدهای سریع می‌باشند که با هدایت مدارالکتریکی باز و بسته می‌شود. روش‌های کنترل باز و بسته شدن کلید الکتریکی به صورت مکانیکی،حرارتی، مغناطیسی و الکترو استاتیک انجام می‌شود. رله‌ها در مکان‌هایی که نیاز به کنترل مدار به وسیله یک سیگنال کوچک و یا کنترل چندین مدار توسط یک سیگنال باشد استفاده می‌گردد.

انواع رله‌های ایمنی و آشنایی با برند آن‌ها

ما در این جا می‌خواهیم شما عزیزان را با برخی از رله‌های ایمنی و رله‌های حفاظتی و همچنین با قیمت و مشخصات فنی آن‌ها آشنا سازیم . فروشگاه غنی مهندسی برق و صنعت پاوراکسین دارای انواع رله‌های ایمنی برند معروف جانی پیلز (PILZ)، دولد(DOLD)، ام تی ال(MTL) و ... می باشد.

رله ایمنی پیلز PILZ چیست؟

دستگاه رله پیلز به گونه ای طراحی شده است که تمام خطاهای مدار ورودی را شناسایی کند، به طور مثال یک دستگاه جوشکاری با فشردن کلمه توقف اظطراری خاموش می‌شود و بعد از رفع مشکل دستگاه روشن می‌شود رله ایمنی پیلز نیز به این گونه عمل می‌کند.

 

رله ایمنی پیلز

رله ایمنی الزامات EN 60947-5-1 ، EN 60204-1  و VDE 0113-1 را برآورده می‌کند و برای نظارت بر کارکردهای ایمنی زیر استفاده  می‌شود:

 کلیدهای فشار الکترونیکی E-STOP
 گیت ایمنی
نگهبانان نور
تشک‌های حساس به فشار
کنترل دو دست
تاخیر زمانی

چرا رله الکترومکانیکی معمولی به عنوان رله ایمنی به کار گرفته می‌شود؟

یک رله معمولی از سیم پیچ و حرکت مکانیکی فلزی برای روشن و خاموش کردن بار استفاده می‌کند. تماس‌های فلزی ممکن است بعد از چرخه‌های زیاد جوش داده شوند. اگر این اتفاق انجام پزیرد واگر اپراتور فشار اضطراری را نشان دهد، دستگاه به کار خود ادامه می‌دهد. این برای اپراتور خطرناک است. بنابراین بسیاری از استانداردها و استانداردهای ایمنی اروپا، آمریکا، ملی و بین المللی استفاده از رله‌ها و کنتاکتورهای ساده را روی دستگاه‌های خطرناک منع می‌کنند و به نصب آن‌ها برای دستگاه‌ها و یا کارخانه‌ها اجازه نمی‌دهند.

شرکت پیلز پیشرو در فناوری می‌باشد و هم چنین در صنعت ایمنی اتوماسیون بسیار قوی و پر قدرت می‌باشد  PILZ به طور مداوم در حال توسعه نقش به عنوان یک تامین کننده راه حل‌های کل با راه حل‌هایی برای فناوری ایمنی و اتوماسیون می‌باشد. هدف اصلی شرکت بزرگ پیلز، ایجاد ایمنی برای کارکنان و همچنین تجهیزات و قطعات صنعتی در محیط کار می‌باشد.

هدف از استفاده رله ایمنی pilz چیست؟

رله های ایمنی پیلز دستگاه هایی هستند که عملکردهای ایمنی را پیاده سازی می کنند. در صورت بروز خطر ، رله ایمنی برای کاهش خطر در حد قابل قبول کار خواهد کرد. هر رله ایمنی عملکرد خاصی را کنترل می کند. با اتصال آنها به رله های ایمنی دیگر ، می توان به نظارت کلی دستگاه یا کارخانه دست یافت و از تجهیزات و لوازم و همچنین نیرو های انسانی در یک کارگاه یا کارخانه و خصارات جانی و مالی جلوگیری کرد

تفاوت بین رله ایمنی و رله معمولی چیست؟

رله ایمنی به عنوان رله ای بدون عیب نمی باشد ، اما هنگام بروز خطا یک عمل منظم انجام می دهد.رله های ایمنی پیلز دارای رنگ زرد می باشند. رله ایمنی پیلز قابل اعتماد و بسیارحساس می باشد و از رله های PILZ عمدتا برای کنترل مدار قدرت استفاده می شود.

سوئیچ رله و کاربرد آن؟

رله ها سوئیچ های برقی هستند که از الکترومغناطیس برای تبدیل محرک های برقی کوچک به جریان های بزرگتر استفاده می کنند. این تبدیل ها زمانی اتفاق می افتد که ورودی های الکتریکی الکترومغناطیس را فعال می کنند تا مدارهای موجود را شکل دهند یا شکسته شوند.

معرفی تولید کننده تجهیزات صنعتی رله پیلز(PILZ)

شرکت پیلز در سال 1948 توسط مدیریت توماس پیلز وسوزان کانشرت و همچنین شرکا و خانواده پیلز تاسیس گردید. شرکت بزرگ PILZ دارای 42 شعبه در سراسر جهان می‌باشد و یکی از آن شعب فروش قطعات بریرپیلز، فروشگاه پاوراکسین در ایران است.

مجموعه عظیم رله حفاظتی پیلز در سال 2018 به گردش مالی 345 میلیون یورو در سال رسید . بعد از رسیدن به این گردش مالی تصمیم به پیشرفته کردن قطعات و تجهیزات خود برای ارائه بهتر تجهیزات ایمنی پیلز نمود و در همان سال تصمیم گرفت که 73 در صد از سهم تولید خودر را به بخش صادرات ارئه دهد. شرکت بزرگ پیلز دارای 2500 نفر کارمند می باشد.

محصولات ایمنی مجموع پیشرفته رله پیلز

تجهیزات حفاظتی پیلز و یا سافت رله PILZ دارای راه حل‌های مناسبی برای ایمنی اتوماسیون صنعتی می‌باشد - از فناوری سنسور گرفته تا فناوری کنترل و محرک. دامنه محصولات پیلز بسیار گسترده می‌باشد و همچنین در حال گسترش نیز هست و شامل ابزارها، نرم افزاری مربوطه، سیستم‌های تشخیصی و تجسم و همچنین خدمات است.
بنابراین راه حل‌های کامل سیستم پدیدار می‌شود. کامل همچنین به این معنی است که راه حل‌های ما هم از راه حل‌های اتوماسیون و هم از راه حل‌های ایمنی تشکیل شده است. برای این کار، ایمنی و اتوماسیون را در یک راه حل ادغام می‌کنیم.

کاربرد رله‌های حفاظتی پیلز (PILZ)

صنعت بسته بندی و خودرو، برنامه‌های ربات، به علاوه بخش‌های انرژی باد و فناوری راه آهن استفاده شوند. این راه حل‌ها تضمین می‌کنند که سیستم‌های حمل و نقل چمدان با خیال راحت در فرودگاه‌ها کار می‌کنند، مناظر تئاتر بدون مشکل حرکت می‌کنند و دستگاه‌های مجهز به دستگاه‌های رولر یا رولر با خیال راحت حرکت می‌کنند.

دلیل اقتدار محصولات بریر پیلز

نوآوری به طور سنتی در Pilz نقش مهمی دارد. ما با محصولاتمان مانند اولین رله E-STOP PNOZ یا اولین سیستم دوربین سه بعدی ایمن در دنیا SafetyEYE ، استانداردهایی را تعیین کرده ایم و تاریخچه صنعت را ثبت کرده ایم. قدرت نوآورانه نیروی محرکه ماست. Pilz پیشگام اتوماسیون آینده بود و هست. در Pilz ، شایستگی‌ها و ظرفیت‌ها در توسعه و تولید همیشه بر اساس پایدار ساخته می‌شوند. استراتژی ما بدست آوردن ایده‌های نوآورانه و آماده سازی آنها برای بازار و مناسب برای صنعت است.

دلایل انتخاب رله ایمنی سری MYPNOZ

برای این که بتوانیم 16 ورودی را در ماشین‌آلات ایمن نماییم باید از رله حفاظتی پیلز سری MYPNOZ استفاده نماییم
در صورتی که به یک راه حل ایمنی نیاز داشته باشید که به صورت جداگانه با برنامه شما هماهنگ شود باید از رله حفاظتی پیلز سری MYPNOZ استفاده کنیم.
زمانی که می‌خواهید پیوندهای AND و OR را کار کنید باید از رله امر جنسی MYPNOZ استفاده نماییم
بعضی مواقع پیش میاد که زمان برای آموزش جدید یک نرم افزار برای پیاده سازی قطعه نداریم پس در این مواقع می‌توانیم از رله ایمینی پیلز سری MYPNOZ استفاده کنیم.
اگر دنبال یک راه حل اقتصادی در مکان یا فضای کابینت کنترل خودمان هستیم رله پیاز سری MYPNOZ بسیار گزینه مناسبی برای ما می‌باشد.

رله MTL  و مزایای کاربردی آن

شرکت مهندسی بزرگ MTL  به‌عنوان یک رهبر جهانی در زمینه تولید و عرضه محصولات ایمنی، کنترل فرایند و محافظت از ولتاژ باهدف کنترل فرایند و صنایع مخابراتی شناخته شده می‌باشد. رله‌های MTL برای حفاظت از دستگاه‌ها و جلوگیری از آسیب‌رسانی به نیروی انسانی می‌باشد برای همین از بریر های ایمنی MTL در بسیاری از فرایندهای مهم ایمنی در جهان استفاده می‌شود.
یکی دیگر از مزایای کاربردی رله‌های MTL  تکنیک ساخت باکیفیت بالا می‌باشد. شرکت تولیدی رله‌های ایمنی پیشرفته MTL توانسته برای راحتی کاربر،MTLهایی را ایجاد کند که سیستم‌های کنترل فرایند را قادر سازد از اتاق کنترل به داخل کارخانه فرایند منتقل شوند و مزایای بهبود یکپارچگی کنترل و صرفه‌جویی در هزینه را فراهم می‌سازد.

این فناوری بسیار پیشرفته و کاربردی شامل ترکیبی از سه فناوری اصلی می‌باشد نظیر:

سیستم‌های ایمنی ذاتی
محافظت در برابر موج
تجسم و سیستم عامل کنترل باز

رله ایمنی DOLD چیست؟

رله ایمنی دولد شامل مخاطبین هدایت شده است. رله‌های ایمنی به عنوان تماس‌های اسیر، قفل شده یا راهنمایی مثبت شناخته می‌شوند. هدایت نیرو در رله دولد به این معنی می‌باشد که مخاطبین در یک مجموعه مخاطب باید به صورت مکانیکی با یکدیگر ارتباط داشته باشند به طوری که غیر ممکن است ارتباط‌های NO (معمولاً باز) و NC (به طور معمول بسته) در همان زمان بسته شوند. مخاطبین به گونه ای پیوند خورده اند که هیچ کس در رله نمی‌تواند حالت را تغییر دهد بدون اینکه تمام مخاطبین در آن رله تغییر کند حتی در صورت خرابی باید فاصله هوای حداقل 0.5 میلیمتر بین مخاطبین باز برای کل طول عمر رله وجود داشته باشد. راهنمای نیروی تماس‌های رله باید حتی هنگامی که بخش رله نتواند به درستی عمل کند، حفظ شود.

رله ایمنی Dold و ماژول‌های ایمنی در هنگام صادرات ماشین آلات به شما کمک می‌کنند تا استانداردهای مهم بین المللی، گواهینامه CE و موارد دیگر را رعایت نمایید.

مزایا و کاربرد رله امر جنسی دولد (DOLD)

تماس با نیرو
2 تا 8 قطب
5 تا 110VDC
سوکت‌های PCB
ماژول‌ها و ماژول‌های راه آهن DIN

چگونه رله ایمنی DOLD خود را انتخاب کنیم؟

توسط موارد زیر شما می‌توانید یک رله ایمنی مخصوص نیاز خود تهیه نمایید.

ماژول‌های توقف اضطراری
ماژول‌های ایمنی ریلی DIN
کنترل درب‌های ایمنی
دستگاه‌های عامل دو دست
کنترل فشار تشک
موانع و پرده‌های سبک
کنترل سرعت
دستگاه‌های مانیتورینگ
ایمنی دو دست
گیت ایمنی
مانیتور مدارهای ایمنی برای شکستن خط و شورت
تشخیص شورت در سوئیچ‌های توقف اضطراری
کنترل شده، ایستگاه ایمن ماشین آلات در شرایط اضطراری

رله‌های ایمنی پیلز، دولد و ام تی ال بسیار پرکاربرد می‌باشند و در صنایع برقی کاملاً پرفروش هستند و یکی از تجهیزات اصلی و پرکاربرد در سیستم‌های ایمنی و حفاظتی می‌باشد. جهت خرید و همچنین دریافت لیست قیمت رله‌های ایمنی پیلز و همچنین برای دریافت مشاوره رایگان با مهندسین و متخصصین فروشگاه فنی مهندسی برق و صنعت پاوراکسین تماس حاصل فرمایید.

تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.