مطالب سایت در حال بروز رسانی می باشد.
Image
کاربرد خازن‌های اصلاح ضریب قدرت

برای این که به کاربرد خازن‌ها پی ببریم باید بدانیم که خازن چیست؟ البته در مقالات گذشته به کاربرد و چگونگی عملکرد خازن Capacitor اشاره کرده بودیم به همین دلیل می‌دانیم که خازن‌ها کی از اجزای مدارهای الکتریکی است که تقریباً در تمام تجهیزات الکترونیکی استفاده می‌شود. خازن در واقع دو صفحه فلزی است که به‌وسیله یک ماده عایق که دی الکتریک نامیده می‌شود از هم جدا شده اند. خازن در واقع یک منبع ذخیره انرژی در مدارات آنالوگ و دیجیتال است. تفاوت نوع خازن‌ها بستگی به نوع دی‌الکتریک بین صفحات دارد. خازن‌ها قطعه ای الکتریکی می‌باشد که برای ذخیره انرژی الکتریکی یعنی ولتاژ توسط میدان الکترواستاتیکی (بار الکتریکی)، در مدار استفاده می‌شود و با توجه به اینکه بار الکتریکی در خازن ذخیره می‌شود می‌توان از آن برای ایجاد میدان الکتریکی یکنواخت و پایدار استفاده کرد. البته به خازن فیلتر هم گفته می‌شود چرا که در بعضی از موارد از Capacitor به عنوان فیلتر نیز استفاده می‌کنند زیرا سیگنال‌های متناوب یا AC را به راحتی عبور می‌دهند ولی مانع عبور سیگنال‌های مستقیم یا DC می‌شوند. حال که کاملاً فهمیدیم خازن چیست می‌توانیم به انواع و برسی کاربرد هرکدام از آن ها بپردازیم.

پارامترهای خرید خازن اصلاح ضریب قدرت

خازن اصلاح ضریب قدرت چیست؟ برای خرید خازن اصلاح ضریب قدرت به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟ چه پارامترهایی در خرید خازن اصلاح ضریب قدرت مؤثر هستند؟ چگونه خریدی بهینه داشته باشیم؟ آیا هر نوع خازنی از هر سازنده‌ای مناسب نیاز و پروژه ما می‌باشد؟

برای این که بتوانیم خازن مناسبی برای کار خود پیدا کنیم باید با خازن‌های سه‌فاز فشارقوی و فشار ضعیف بیشتر آشنا شویم و در کل خازن‌ها را بیشتر بشناسیم تا بتوانیم خریداری خازن فشارقوی را انجام دهیم. خریداران خازن‌های تک فاز و سه فاز بسیار هستند انا بعضی از افراد اطلاعی از خرید خود ندارد به همین دلیل این خرید خازن موجب آسیب رسانی در بعضی از سیستم‌ها می‌گردد.

خازن اصلاح ضریب فشار و چگونگی خرید خازن فشارقوی

همان‌طور که در مقالات آموزشی قبل خازن چگونگی عملکرد آن را برایتان مشخص ساختیم و همان‌طور که می‌دانید خازن یک نوع المان الکتریکی با کاربردهای بسیار وسیع در بخش برق تمامی صنایع می‌باشد. فروشگاه برق و صنعت پاوراکسین دارای انواع خازن‌های سه فاز برای کاربرد شبکه سه فاز و خازن فشار ضعیف یعنی خازنی که در سطح ولتاژ کمتر از 1000 ولت تا 400 ولت می‌باشد، محصول ارائه شده صرفاً جهت شبکه‌های قدرت با مقاصد اصلاح ضریب توان و بهبود پروفیل ولتاژ می‌باشد. برای خرید انواع خازن‌های AC و DC و برای دریافت مشخصات، قیمت و خرید خازن فشارقوی سه‌فاز و تک‌فاز با ما در ارتباط باشید مشاوران و مهندسین پاور اکسین برای خرید خازن‌های تک‌فاز و سه‌فاز به شما عزیزان آمده خدمت‌رسانی رایگان می‌باشند.

از خازن‌های فشارقوی و فشار ضعیف سه‌فاز برای بانک‌های خازنی بسیار استفاده می‌شود.

تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.