Image
منبع تعذیه سان پاور

منبع تغذیه سان پاور به دلیل عملکرد فوق العاده بالا ، سالهاست که در زمینه کنترل صنعتی فروش سیل فوق العاده ای داشته است .

در این سال ، ما به طور خاص قدرت و ولتاژ مشترک مورد استفاده برای رانندگی موتورها را انتخاب کردیم وآن ها را توسعه دادیم. ولتاژهای خروجی شامل 12 ولت / 24 ولت / 36 ولت / 48 ولت است. همراه با 200٪ قدرت اوج بالا ، آنها می توانند اوج تقاضای فوری تجهیزات الکترومکانیکی را برآورده کنند. در گذشته ، برای غلبه بر کشش زیاد جریان در هنگام رانندگی موتور ، کاربران اغلب یک منبع تغذیه با دو برابر قدرت را برای استفاده در چنین برنامه های موتوری خریداری می کردند ، اما این امر مشکلاتی از جمله هزینه خرید بالا ، اندازه بزرگتر و وزن بیشتر به عنوان مثال ، برنامه های الکترومکانیکی مانند موتور ، پمپ ، محرک ، دستگاه های قهوه ، شمارنده اسکناس و غیره همه نیازهای اوج برق برای منبع تغذیه را برای مدت کوتاه دارند. در این دوره ، کشش قدرت بسیار بیشتر از متوسط ​​توان خواهد بود. سری جدید منبع تغذیه

های سان پاور می تواند برای 5 ثانیه 200٪ اوج قدرت را تأمین کند ، که این مشکل را کاملاً برطرف می کند. برای توان متوسط ​​150W / 300W / 600W در حالت پایدار ، می تواند قدرت حداکثر قدرت تا 300W / 600W / 1200W را پشتیبانی کند ، بنابراین بار الکترومکانیکی می تواند با اطمینان شروع به کار کند. کاربران دیگر نیازی به هزینه اضافی برای خرید منابع تغذیه بزرگ ندارند.

مزایای منبع تعذیه سان پاور (SUNPOWER)

• ورودی کامل 85 ~ 264VAC

• راندمان بالا تا 89٪

• حداکثر قدرت 200٪ به مدت 5 ثانیه

• محدوده دما: -40 ~ + 70

• محافظت ها: اتصال کوتاه / اضافه بار / ولتاژ بیش از حد / دمای بیش از حد

• ایمنی UL / TUV / EAC / CB / CE تأیید شده ، مطابق با استاندارد EN62368

 

 

کاربرد منبع تغذیه سان پاور

منبع تغذیه SUNPOWER تبدیل کننده برق AC به برقDC  می باشد یعنی تبدیل کننده ولتاژ 220 ولت به ولت 12 ولت ، 24 ولت ، 36 ولت، 48 ولت و....

این امر می تواند به ما کمک کند تا بتوانیم تجهیزاتی که باید با برق DC راه اندازی شود را راه اندازی نماییم و هم چنین می توان گف منبع تعذیه های سان پاور به ما در کاهش هزینه های برق کمک می کند.

انواع منبع تغذیه

منبع تغذیه عمدتا به چند گروه و یا به چند دسته تقسیم می شود

منبع تغذیه تنطیم نشده یا نیروی بی رحم

منبع تغذیه تنظیم خطی

منبع تغذیه سوئیچینگ

منبع تغذیه ترکیبی ویا تنظیم شده

″به منبع تغذیه تنظیم شده به دین دلیل ترکیبی نیز گفته می شود چون ترکیبی از نیروی بی رحم و سوئیچینگ می باشد.″

منبع تغذیه بی رحم / منبع تغذیه تنظیم نشده

منبع تغذیه بی رحم یا تنظیم نشده ابتدایی ترین نوع از منبع تغذیه می باشد که از یک ترانسفورماتور ، یکسوساز و فیلتر کم عبور تشکیل شده است.

این منابع تغذیه معمولاً ولتاژ موج دار زیادی (به عنوان مثال بی ثباتی با سرعت متغیر) و سایر "نویزهای" AC که بر روی برق DC قرار دارند را نشان می دهند. اگر ولتاژ ورودی تغییر کند ، ولتاژ خروجی با یک مقدار متناسب تغییر می کند. مزیت یک منبع کنترل نشده این است که ارزان ، ساده و کارآمد است.

 

مقالات پیشنهاد شده برای منبع تغذیه / تنظیم ولتاژ
 

 

منبع تغذیه تنظیم شده خطی

 یک منبع تغذیه تنظیم شده خطی به سادگی یک منبع تغذیه "نیروی بی رحم" (بی نظم) می باشد و به دنبال آن یک مدار ترانزیستور در حالت "فعال" یا "خطی" خود کار می کند ، از این رو تنظیم کننده خطی نام دارد. این افت ولتاژ اضافی منجر به اتلاف قابل توجه برق به صورت گرما می شود. اگر ولتاژ ورودی خیلی کم شود ، مدار ترانزیستور تنظیمات خود را از دست می دهد ، به این معنی که نمی تواند ولتاژ را ثابت نگه دارد. این فقط می تواند ولتاژ اضافی را کاهش دهد ، نه اینکه کمبود ولتاژ را از قسمت نیروی بی رحم مدار جبران کند. بنابراین ، بسته به نوع تنظیم کننده ، باید ولتاژ ورودی را حداقل 1 تا 3 ولت بالاتر از خروجی مورد نظر نگه دارید. این بدان معنی است که معادل توان حداقل 1 تا 3 ولت ضربدر جریان بار کامل توسط مدار تنظیم کننده اتلاف می شود و گرمای زیادی تولید می کند. این باعث می شود منابع تغذیه تنظیم شده خطی نسبتاً ناکارآمد باشند. همچنین ، برای خلاص شدن از شر این گرما ، آنها باید از گرماگیرهای بزرگ استفاده کنند که آنها را بزرگ ، سنگین و گران می کند.

منبع تغذیه سوئیچینگ

منبع تغذیه تنظیم شده یا سوئیچینگ ("سوئیچ") تلاشی است برای درک مزایای هر دو نیروی بی رحم و طراحی های خطی (کوچک ، کارآمد و ارزان اما ولتاژ خروجی پایدار "تمیز"). منبع تغذیه سوئیچینگ بر اساس اصل اصلاح ولتاژ ورودی جریان برق AC به DC ، تبدیل مجدد آن به جریان متناوب با فرکانس بالا از طریق ترانزیستورهایی که به عنوان کلیدهای روشن / خاموش کار می کنند ، باعث افزایش ولتاژ AC به بالا یا پایین با استفاده از یک وزن سبک می شود ترانسفورماتور ، سپس خروجی AC ترانسفورماتور را به DC اصلاح کرده و برای خروجی نهایی فیلتر می کند. تنظیم ولتاژ با تغییر "چرخه کار" وارونگی DC-to-AC در سمت اصلی ترانسفورماتور انجام می شود. سوئیچ ها علاوه بر وزن سبک تر به دلیل هسته ترانسفورماتور کوچکتر ، مزیت فوق العاده دیگری نیز نسبت به دو طرح قبلی دارند: این نوع منبع تغذیه را می توان کاملاً مستقل از ولتاژ ورودی ساخت که می تواند روی هر سیستم برق الکتریکی در جهان کار کند. ؛ اینها منبع تغذیه "جهانی" هستند. نکته منفی سوئیچرها پیچیدگی بیشتر آنهاست و به دلیل کارکرد آنها تمایل دارند تا "نویز" AC با فرکانس بالا در خط برق تولید کنند. اکثر سوئیچرها نیز ولتاژ موج دار قابل توجهی بر روی خروجی های خود دارند. با انواع ارزان تر ، این سر و صدا و موج می تواند به همان اندازه منبع تغذیه غیرمجاز بد باشد. چنین سوئیچرهای سطح پایین بی ارزش نیستند ، زیرا هنوز هم ولتاژ خروجی متوسط ​​پایداری را ایجاد می کنند و قابلیت ورودی "جهانی" وجود دارد. سوئیچرهای گران قیمت بدون موج دار هستند و تقریباً سر و صدا برای بعضی از نوع خطی کم است. این سوئیچرها به گرانی لوازم خطی هستند. دلیل استفاده از سوئیچر گران قیمت به جای خطی مناسب ، این است که آیا شما به سازگاری جهانی سیستم قدرت یا کارایی بالا نیاز دارید. راندمان بالا ، وزن کم و اندازه کوچک دلایلی است که تقریباً به طور جهانی برای تغذیه مدارهای دیجیتال کامپیوتر از منبع تغذیه استفاده می شود.

منبع تغذیه ترکیبی ویا تنظیم شده

منبع تغذیه تنظیم شده توسط موج دار گزینه ای برای طرح طراحی تنظیم شده خطی می باشد: منبع تغذیه "نیروی بی رحم" (ترانسفورماتور ، یکسوساز ، فیلتر) "قسمت جلویی" مدار را تشکیل می دهد ، اما یک ترانزیستور دقیقاً در روشن / خاموش بودن آن کار می کند حالت های (اشباع / قطع) در صورت لزوم برق DC را به یک خازن بزرگ منتقل می کند تا ولتاژ خروجی را از نقطه تنظیم بالا و پایین حفظ کند. همانند سوئیچ ها ، ترانزیستور در یک رگولاتور موج دار هرگز در حالی که در حالت "فعال" یا "خطی" خود قرار دارد برای هر مدت زمان قابل توجهی جریان را عبور نمی دهد ، به این معنی که انرژی بسیار کمی به صورت گرما هدر می رود. با این حال ، بزرگترین اشکال در این طرح تنظیمی وجود مقداری ولتاژ موج دار بر روی خروجی است ، زیرا ولتاژ DC بین دو نقطه تنظیم ولتاژ متفاوت است. همچنین ، این ولتاژ موج دار بودن به فرکانس بستگی به جریان بار دارد ، که فیلتر کردن نهایی جریان مستقیم را دشوارتر می کند. مدارهای تنظیم کننده ترکیبی نسبت به مدارهای سوئیچر کاملاً ساده تر هستند و نیازی به کنترل ولتاژهای بالای خط برق نیستند که ترانزیستورهای سوئیچر باید تحمل کنند و باعث می شود کار با آنها ایمن تر باشد.

جهت خرید و مشاهده قیمت های منبع تغذیه های سان پاور اینجا کلیک نمایید

فروشگاه برق وصنعت پاوراکسین دارای انواع منبع تعذیه های سان پاور می باشد . برای مشاوره رایگان و همچنین خرید انواع منبع تغذیه های سان پاور (SUNPOWER) با متخصصین و مهندسین برق وصنعت پاوراکسین تماس حاصل فرمایید.

شماره های تماس جهت خرید و مشاوره منبع تغذیه / مبدل ولتاژ سان پاور:

021-33902209

0919-0764376

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید.

 

 

تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.