Image
پارامترهای خرید خازن اصلاح ضریب قدرت

خازن اصلاح ضریب قدرت چیست؟ برای خرید خازن اصلاح ضریب قدرت به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟ چه پارامترهایی در خرید خازن اصلاح ضریب قدرت مؤثر هستند؟ چگونه خریدی بهینه داشته باشیم؟ آیا هر نوع خازنی از هر سازنده‌ای مناسب نیاز و پروژه ما می‌باشد؟

برای این که بتوانیم خازن مناسبی برای کار خود پیدا کنیم باید با خازن‌های سه‌فاز فشارقوی و فشار ضعیف بیشتر آشنا شویم و در کل خازن‌ها را بیشتر بشناسیم تا بتوانیم خریداری خازن فشارقوی را انجام دهیم. خریداران خازن‌های تک فاز و سه فاز بسیار هستند انا بعضی از افراد اطلاعی از خرید خود ندارد به همین دلیل این خرید خازن موجب آسیب رسانی در بعضی از سیستم‌ها می‌گردد.

خازن اصلاح ضریب فشار و چگونگی خرید خازن فشارقوی

همان‌طور که در مقالات آموزشی قبل خازن چگونگی عملکرد آن را برایتان مشخص ساختیم و همان‌طور که می‌دانید خازن یک نوع المان الکتریکی با کاربردهای بسیار وسیع در بخش برق تمامی صنایع می‌باشد. فروشگاه برق و صنعت پاوراکسین دارای انواع خازن‌های سه فاز برای کاربرد شبکه سه فاز و خازن فشار ضعیف یعنی خازنی که در سطح ولتاژ کمتر از 1000 ولت تا 400 ولت می‌باشد، محصول ارائه شده صرفاً جهت شبکه‌های قدرت با مقاصد اصلاح ضریب توان و بهبود پروفیل ولتاژ می‌باشد. برای خرید انواع خازن‌های AC و DC و برای دریافت مشخصات، قیمت و خرید خازن فشارقوی سه‌فاز و تک‌فاز با ما در ارتباط باشید مشاوران و مهندسین پاور اکسین برای خرید خازن‌های تک‌فاز و سه‌فاز به شما عزیزان آمده خدمت‌رسانی رایگان می‌باشند.

از خازن‌های فشارقوی و فشار ضعیف سه‌فاز برای بانک‌های خازنی بسیار استفاده می‌شود.

پارامترهای خرید خازن فشار قوی یا خازن اصلاح ضریب

شکل و ظاهر خازن: خازن‌ها دارای دو شکل متفاوت می‌باشند به شکل سیلندری و به شکل مکعبی یا کتابی تولید می‌شوند.

البته همان‌طور که می‌دانید خازن‌های مکعبی یا کتابی شکل درگذشته بیشتر کاربرد داشتند و در حال حاضر تکنولوژی ساخت خازن پیشرفت کرده و خازن‌ فشار ضعیف روغنی جاش رو به خازن‌های خشک سیلندری داده است.

چرا هنوز از خازن‌های مکعبی استفاده می‌کنیم؟ در جواب به این سؤال باید بگیم بسیاری از بانک‌های خازنی بر اساس طرح‌های قدیم ساخته و تولید شده است و به همین دلیل هنوز در بازار خریدوفروش خازن مکعبی انجام می‌گیرد.

یکی دیگه از پارامترها برای خرید خازن اصلاح ضریب قدرت تناسب سطح ولتاژ و توان خروجی می‌باشد.

تناسب سطح ولتاژ و توان خروجی: خازنی که شما استفاده می‌کنید بدیهی است که حداقل باید دارای سطح ولتاژ اسمی شبکه باشد و در این میان هم نکته حائز اهمیت تناسب میان توان خروجی (کیلووار) خازن با ولتاژ خروجی می‌باشد برای مثال وقتی که شما می‌خواهید 25 کیلووار توان خروجی داشته باشید و ولتاژ شبکه شما به صورت اسمی 400 ولت می‌باشد شما می‌توانید مدل خازن 400-25 را از میان سازندگان مختلف انتخاب نمایید اما اگر برای همین شبکه شما اصرار بر خازنی با سطح ولتاژ قابل‌تحمل بالاتری دارید و به‌اصطلاح خازن قوی‌تری از لحاظ عایقی مدنظر دارید و معمولاً بالاتر از 400 ،  440 مورداستفاده می‌باشد، در اینجا بسیار پیش آمده است که مدل 440-25 انتخاب شده است در حالی که اگر توان خروجی (کیلووار) خازن را مد نظر بگیریم این خازن حدود 20 کیلووار خروجی دارد و اگر می‌خواهیم 25 کیلووار داشته باشیم باید حتماً مدل 440-30 استفاده شود

فروشگاه برق و صنعت پاوراکسین وارد کننده و تولید کننده انواع خازن‌های سیلندری فشارقوی و فشار ضعیف دارای برندهای مختلفی نظیر PKC، فراکو، ایپکاس، دوکاتی، پارس، RTR و..... می‌باشد برای خرید خازن‌های سه فاز و دریافت مشخصات فنی با تیم مهندسی ما تماس حاصل فرمایید.

هم‌خوانی با فیلتر هارمونیک: امروزه با توجه به شرایط خاص شبکه برق قدرت، وجود هارمونیک‌های مختلف جریان و ولتاژ غیر قابل انکار می‌باشد و همین امر هم همواره موجب تنش و اضافه بار و اضافه ولتاژ بر خازن‌ها می‌باشد که این مشکلی بزرگ برای خازن‌ها می‌باشد و خازن‌ها را به خرابی مکشاند به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که حتماً قبل از خرید خازن فشار قوی (اصلاح ضریب قدرت یا خازن کیلووار) برای بانک خازنی، از وضعیت هارمونیکی شبکه مطلع باشید تا در انتخاب نوع خازن، موارد ایمنی را مدنظر قرار دهید پیشنهاد ما در مرحله اول استفاده از خازن‌های با سطح ولتاژ بالاتر نظیر 440 و 480 و … می‌باشد که البته راه‌حل اساسی استفاده از فیلتر هارمونیک‌های سری می‌باشد که معمولاً در سه نوع  5.67 درصد، 7 درصد و  14  درصد ارائه

البته به جور موارد ذکر شده و توضیح داده شده پارامترهای دیگری را برای خرید خازن‌های فشارقوی و خرید خازن‌های سه‌فاز اصلاح ضریب قدرت باید در نظر گرفت نظیر:

توانایی دمایی، وجود مکانیزم قطع خودکار در شرایط هارمونیکی تحمل اضافه جریان، خودترمیمی، تحمل جریان هجومی و … البته شرکت‌های سازنده خازن‌ها برای فروش بهتر خازن و بالابردن کیفیت برای خریداران خازن سه‌فاز و یا خریداران خازن اصلاح ضریب قدرت به‌وسیله پیشرفت تکنولوژی پلان‌هایی برای ارتقای محصولات خود دارند و این موارد را برطرف ساخته‌اند. البته ناگفته نمایند که حتماً در زمان خرید خازن‌های اصلاح ضریب قدرت یا خازن‌های فشارقوی سه فاز و تکفاز باید حتماً به ترمینال‌ها و یا به سوکت‌های خازن که در بالای آن تعبیه شده است حتماً دقت نمایید. این سوکت‌ها به این دلیل تعبیه و ساخته شده اند که بتوانند شرایط را برای اتصال راحت‌تر سیم‌ها به خازن ها را فراهم سازند.

پارامترها و نکات خرید خازن فشارقوی فراکو

در خازن‌های اصلاح ضریب قدرت سه فاز فراکو که در مدل نام‌گذاری آنها عبارت  LKT  دیده می‌شود در انتهای اسم مدل عبارت‌هایی نظیر  DP    و  DB  و  DL   نیز درج شده است که هر کدام از این عبارات سطح کیفیت را نشان می‌دهند البته در ادامه توضیح کامل تری رو برای این موضوع ارائه گردیده است. همانطور که می‌دانید خازن‌های کیلووار یا اصلاح ضریب قدرت در گذشته با عباراتی نظیر  D52  ارائه می‌شدند در قسمت میانی دو عدد مشخص هستند که با خط تیره از هم جدا شده اند و به ترتیب نشانگر بیشترین کیلووار خروجی و بیشترین سطح ولتاژ دائمی‌قابل تحمل می‌باشد. به طور مثال:

LKT 30-440 DP  ، خازن صنعتی سه فاز فراکو که در ولتاژ 440 ولت معادل 30 کیلووار خروجی خواهد داشت و نوع آن هم  DP  نمایانگر کیفیت بالاتر از استاندارد می‌باشد.

البته این نوع خازن را در بازار برق، خازن 25 کیلووار می‌نامند به این دلیل که در حالت معمول سطح ولتاژ شبکه 400 ولت در نظر گرفته می‌شود و بر اساس رابطه خازن، هرچه ولتاژ کمتری بر ترمینال‌های خازن اعمال شود خروجی آن هم کمتر خواهد بود فلذا چون شبکه ما 400 است این خازن 25 کیلووار خروجی دارد.

عبارات DP – BD در خازن اصلاح ضریب قدرت به چه معنی می‌باشد

این مورد رو می‌توانیم با یک مثال باز کنیم و روی آن با هم برسی داشته باشیم تا خازن‌های فشارقوی را بهتر بشناسیم و خرید خازن فشارقوی خوبی انجام دهیم. برای مثال خازن LKT 20-400 DP خازن صنعتی سه فاز از برند یا شرکت فراکو می‌باشد.

عدد 20 در این خازن نشانگر جریان خروجی آن بر اساس کیلووار می‌باشد (20 کیلووار)

عدد 400 در این خازن بیانگر ولتاژ خازن فشارقوی بر اساس ولتاژ می‌باشد (400 ولت)

عبارت DP بیانگر کیفیت خازن و کاربرد خازن می‌باشد.

عبارت DP همان‌طور که در مثال گفته شد بیانگر کیفیت خازن و کاربرد آن می‌باشد اما زمانی که عبارت DP بر خازن نمایش شد یعنی خازن فراتر از کیفیت استاندارد می‌باشد و این نوع خازن‌ها اغلب برای کارهای صنعتی و بانک‌های خازنی فشارقوی استفاده می‌شود.

اما زمانی که بروی خازن عبارت DB مشاهده بشود به دین معنی می‌باشد که این نوع خازن دارای استاندارد معمولی بوده و برای مصارف ساده‌تر نظیر مجتمع‌های مسکونی، کارگاه‌های کوچک می‌باشد البته بعضی از همکاران خازن‌های نوع DB را به‌جای DP به فروش می‌رسانند اما باید حتماً دقت شود که کاربرد خازن برای چه مصرفی می بشد تا بتوانیم بهترین خازن را برای کار خود خریداری کنیم.

بازرگانی فنی مهندسی برق و صنعت پاور اکسین دارای واردات و تهیه و توزیع انواع خازن‌های فراکو FRAKO و خازن‌های PKC به فارسی پی کاسی می‌باشد. برای دریافت کاتالوگ کامل و مشخصات فنی خازن‌های فراکو FRAKO و همچنین خازن‌های سه فاز فشار قوی با مهندسین ما تماس حاصل فرمایید.

پرفروش‌ترین مدل‌های خازن فشار قوی فراکو

LKT30-440 DP       معروف به خازن سیلندری 25 کیلوواری – 440 ولتی (ابعاد: ارتفاع  32 سانتی قطر: 8.5 سانتی)

LKT25-440 DP     معروف به خازن سیلندری 20 کیلوواری – 440 ولتی (ابعاد: ارتفاع  27.8 سانتی قطر: 8.5 سانتی)

LKT 15-440 DP   معروف به خازن سیلندری 12.5 کیلوواری – 440 ولتی (ابعاد: ارتفاع  26.5 سانتی قطر: 7 سانتی)

LKT12.5-440DP   معروف به خازن سیلندری 10 کیلوواری – 440 ولتی (ابعاد: ارتفاع  22.5 سانتی قطر: 7 سانتی)

خازن‌های ذکر شده پرفروش‌ترین و پرکاربردترین خازن‌ها برای خرید می‌باشد و بیشترین فروش را در بازار دارند.

نکات مهم و پارامترهای مهم برای خرید خازن پی کا سی PKC

با توجه به تنوع خازن‌ها در زمان خرید حتماً به کیلووار خروجی در ولتاژ اسمی شبکه دقت فرمایید. یعنی اگر خازن دارای سطح ولتاژ 400 ولت اسمی می‌باشد و برای مثال 12.5 کیلووار می‌باشد یعنی در ولتاژ شبکه ایران به صورت اسمی‌12.5 کیلووار خروجی می‌دهد، اما اگر شما خازن 440 ولت خریداری می‌کنید و می‌خواهید مجدداً 12.5 کیلووار هم در خروجی داشته باشید نباید خازن 12.5 کیلووار 440 ولت را تهیه نمایید بلکه به نسبت توان دوم ولتاژ باید ظرفیت بالاتری را انتخاب کنید البته با توجه به پیچیده بودن این موضوع شما عزیزان می‌تواند برای خرید خازن مناسب با مهندسین و متخصصین مشاور ما تماس حاصل فرمایید و یا می‌توانید در واتساپ با ما در ارتباط باشید.

برای خازن‌هایی که می‌خواهید با فیلترهای هارمونیک سری کنید، به تفکیک برای محصولات مشخصات ارائه شده است و در یکی از آیتم‌ها درج شده است که آیا این محصول قابلیت سری کردن با فیلتر هارمونیک را دارد یا خیر و درج شده است که چه فیلتری برای چه خازنی مناسب می‌باشد

خازن‌های پی کا سی دارای ترمینال‌های متصل به خود خازن می‌باشد که این عمر باعث شده نیاز به خرید ترمینال برای خازن نباشد ترمینال‌های این نوع خازن یا به صورت فیشی یا  ST  یا MT    و یا  BT  ارائه شده اند.

فروشگاه برق و صنعت پاور اکسین دارای انواع خازن‌های فشار قوی و فشار ضعیف، خازن‌های سه‌فاز و خازن‌های تک‌فاز، خازن‌های کولر گازی، خازن‌های روشنایی، خازن‌های صنعتی، خازن‌های پر قدرت، خازن‌های DC و یا AC می‌باشد. جهت خرید خازن‌های سه فاز فراکو و خازن PKC با مهندسین و متخصصین فروش خازن، فروشگاه پاوراکسین تماس حاصل فرمایید.

جهت اطلاعات به روز از قیمت و مشخصات فنی محصولات و خرید خازن‌های اصلاح ضریب قدرت فروشگاه فنی مهندسی برق و قدرت پاور اکسین را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید.

تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.