Image
کاربرد خازن‌های اصلاح ضریب قدرت

برای این که به کاربرد خازن‌ها پی ببریم باید بدانیم که خازن چیست؟ البته در مقالات گذشته به کاربرد و چگونگی عملکرد خازن Capacitor اشاره کرده بودیم به همین دلیل می‌دانیم که خازن‌ها کی از اجزای مدارهای الکتریکی است که تقریباً در تمام تجهیزات الکترونیکی استفاده می‌شود. خازن در واقع دو صفحه فلزی است که به‌وسیله یک ماده عایق که دی الکتریک نامیده می‌شود از هم جدا شده اند. خازن در واقع یک منبع ذخیره انرژی در مدارات آنالوگ و دیجیتال است. تفاوت نوع خازن‌ها بستگی به نوع دی‌الکتریک بین صفحات دارد. خازن‌ها قطعه ای الکتریکی می‌باشد که برای ذخیره انرژی الکتریکی یعنی ولتاژ توسط میدان الکترواستاتیکی (بار الکتریکی)، در مدار استفاده می‌شود و با توجه به اینکه بار الکتریکی در خازن ذخیره می‌شود می‌توان از آن برای ایجاد میدان الکتریکی یکنواخت و پایدار استفاده کرد. البته به خازن فیلتر هم گفته می‌شود چرا که در بعضی از موارد از Capacitor به عنوان فیلتر نیز استفاده می‌کنند زیرا سیگنال‌های متناوب یا AC را به راحتی عبور می‌دهند ولی مانع عبور سیگنال‌های مستقیم یا DC می‌شوند. حال که کاملاً فهمیدیم خازن چیست می‌توانیم به انواع و برسی کاربرد هرکدام از آن ها بپردازیم.

کاربرد خازن‌های اصلاح ضریب قدرت و خازن‌های سیلندری صنعتی

از Capacitor های صنعتی برای تولید کننده بار راکتیو به‌منظور تنظیم، کنترل ولتاژ، جلوگیری از نوسانات قدرت در شبکه‌ها و اصلاح ضریب توان در مصرف‌کننده‌ها به علت ارزانی و سادگی سیستم آن بسیار متداول است البته این نکته فراموش نشود که از خازن‌های صنعتی به‌صورت شنت و سری در شبکه می‌شود استفاده کنیم.

انواع خازن‌ها و کاربرد و مزایای Capacitor

خازن اصلاح ضریب قدرت فشار ضعیف
خازن خشک سیلندری
خازن اصلاح ضریب قدرت فشار متوسط
خازن‌های سه فاز
خازن‌های تک فاز
خازن موتور و روشنایی
خازن استارت موتور و راه‌انداز
خازن‌های روشنایی
خازن فیلترینگ DC
خازن‌های سیلندری DC
خازن‌های کتابی DC
خازن ولتاژ بالا و خازن کموتاسیون
خازن‌های ولتاژ متوسط
خازن Damping
خازن‌های اسنابر برای IGBT
خازن‌های اسنابر - تریستوری SCR
خازن کوره القایی
خازن‌های کوره‌های القایی تا 10kHz
بانک خازنی
بانک خازنی فشار متوسط
خازن الکترولیت آلومینیومی
خازن ترمینال پیچی
خازن روبردی

ما در این مقاله قصد داریم تا با تمامی خازن‌ها و نحوه کاربرد، مشخصات فنی و ویژگی‌های آن ها آشنا شویم. برای اینکه بتوانیم خازن‌ها و ویژگی آن ها را بهتر بشناسیم بعضی از موارد فوق را با ذکر مثال توضیح دادیم تا بتوانیم بهتر به ویژگی‌های خازن‌ها پی ببریم و اطلاعات رو بازتر کنیم.

فروشگاه برق و صنعت پاور اکسین دارای انواع خازن‌های روشنایی، خازن‌های سیلندری گازی صنعتی، خازن‌های فشارقوی، خازن‌های کولری، خازن‌های استارت، خازن‌های dc و.... می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از خان‌ها و خرید خازن موردنیاز با ما در ارتباط باشید مهندسین مشاور پاور اکسین می‌تواند به شما عزیزان بهترین مشاوره رایگان را ارائه نماید ما حاضر به خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشیم.

کاربر خازن اصلاح ضریب قدرت فشار ضعیف

خازن‌های اصلاح ضریب قدرت فشار ضعیف برای اصلاح قدرت در شبکه برق فشار ضعیف مورد استفاده قرار می‌گیرند و دارای تکنولوژی  MKP  می‌باشند. تکنولوژی mkp یک‌لایه پلی پروپیلن (PP) متالیزه با حداقل ضریب تلفات می‌باشد. تماس با سیم‌پیچ از طریق اسپری روی صورت می‌گیرد، سیستم دی الکتریک خازن اصلاح ضریب قدرت از نوع خود ترمیم بدون مایع اشباع می‌باشد. این خازن‌ها در محفظه آلومینیومی با ژلی براساس روغن گیاهی قرار دارند که این ژل غیرسمی و همچنین سازگار با محیط زیست است. خازن‌های اصلاح قدرت دارای قطع کننده اضافه فشار برای جلوگیری از مشکلات داخلی و همچنین افزایش طول عمر خازن می‌باشند. ولتاژ کاری آن ها از 230 تا 800 ولت متناوب و تا قدرت 50 کیلو وار موجود در بازارمی باشد. البته این نوع خازن‌ها امکان تولید با ظرفیت و ولتاژ مورد نیاز رادارند و همچنین قابل سفارش می‌باشد.

خازن‌های اصلاح ضریب توان می‌بایستی همراه با فیوزهای کندسور با مشخصه gG نصب شوند و اتصال خازن‌ها باید تنها از طریق سیم‌هایی از جنس مس با سایز حداقل 1.6 الی 1.8 برابر جریان نامی خازن انتخاب شود.

ویژگی‌های خازن اصلاح ضریب قدرت فشار ضعیف

فرکانس کاری 50 و 60 هرتز
دارای استاندارهای IEC ,EN ,UL ,GOST ,VDE
عمر مفید 150 الی 200 هزار ساعت (بسته به ولتاژ و دما)
IP20 در صورت درخواست IP54
حداکثر ارتفاع از سطح دریا 4000 متر
بدنه آلومینیومی
تکنولوژی MKP-metallized PP film
عایق از نوع خشک یا گاز نیتروژن N2
قابلیت نصب در تمام حالات
دارای کلمپ جهت نصب به‌صورت تک و یا گروهی

کاربرد خازن خشک

از خازن‌های خشک سیلندری اصلاح ضریب توان در شبکه برق سه‌فاز 440 ولت با فرکانس 50 هرتز و ظرفیت‌های 0.4 الی 56 کیلو وار استفاده می‌شود. همین طور این نوع خازن‌ها هم نیز همانند خازن‌های فوق در ظرفیت و ولتاژهای مورد نیاز امکان سفارش دارند. فروشگاه برق و صنعت پاور اکسین دارای خازن‌های خشک سیلندری 440 ولت ac از شرکت ZEZ Silko می‌باشد جهت خرید و اطلاعات بیشتر از خازن‌های سیلندری خشک و خرید خازن‌های سیلندری خشک با ما تماس بگیرید.

ویژگی‌های خازن خشک سیلندری 440 ولت AC

سطح ولتاژی 440V سه‌فاز متناوب
دارای اتصال مثلث
دارای تکنولوژی MKP
مقاومت دشارژ 50V/1min و 75V/3min
سطح عایقی 3/12KV

کاربرد خازن اصلاح ضریب قدرت فشار متوسط

از این نوع خازن‌ها جهت فیلتر هارمونیک در شبکه‌های برق متوسط استفاده می‌شود و همچنین خازن‌های اصلاح ضریب قدرت فشار متوسط از تکنولوژی All-Film که فویل آغشته به پلی پروپلین است استفاده می‌کنند. این فویل کاملاً غیرسمی می‌باشد و به همین دلیل سازگار با محیط زیست است الکترود خازن‌های اصلاح ضریب قدرت فشار متوسط از فویل آلومینیوم می‌باشد که این ساختار سبب می‌شود تا تلفات در خازن‌ها به حداقل برسد. لازم به ذکر است که خازن‌های سه فاز اتصال ستاره و خازن‌های تک‌فاز اتصال مستقیم دارند همچنین همگی خازن‌ها مجهز به مقاومت دشارژ داخلی می‌باشند و همین‌طور این خازن‌ها در ولتاژ و ظرفیت موردنیاز قابل سفارش است.

ویژگی‌های خازن اصلاح ضریب قدرت فشار متوسط

کاملاً غیرسمی و بدون PCB
عملکرد بسیار پایدار در رنج دمایی گسترده
تمامی خازن‌های سه‌فاز و تک‌فاز در محفظه محافظ قرار دارند
IP00 در صورت درخواست IP42
بدنه فولاد ضدزنگ رنگ شده
قابلیت نصب در فضای سرپوشیده و فضای آزاد
حداکثر ارتفاع از سطح دریا 4000 متر
نوع عایق تمام فیلم (All-film)
نصب به‌صورت عمودی
مجهز به سنسور فشار (در فشار ضعیف 230 ولت)

جهت خرید و دریافت کاتالوگ خازن‌های اصلاح ضریب قدرت فشار متوسط با فروشگاه برق و صنعت پاور اکسین تماس حاصل فرمایید.

کاربرد خازن‌های سه‌فاز - CPEFS 23

شرکت خازن زز سیلکو یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده خازن در جمهوری چک می‌باشد و هم چنین دارای خازن‌های سه‌فاز می‌باشد. از خازن‌های سه‌فاز به طور مثال CPEFS 23 جهت اصلاح ضریب قدرت و فیلتر هارمونیک‌ها در شبکه سه‌فاز فشار متوسط مورداستفاده قرار می‌گیرند و در سطح ولتاژی 1 الی 24 کیلوولت، فرکانس 50 یا 60 هرتز و ظرفیت‌های 25 الی 1000 کیلو وار موجود هستند.

ویژگی‌های خازن‌های سه‌فاز -CPEFS 23

سطح ولتاژی الی 24 کیلوولت سه‌فاز متناوب، فرکانس 50 هرتز
اتصال ستاره یا مثلث
خازن با تکنولوژی  All-film
عایق اشباع JARYLEC که غیرسمی و بدون PCB می‌باشد.
مقاومت دشارژ  75V/10min
قابل نصب از کنار و کف
تصویر خازن سه فاز

کاربرد خازن‌های تک فاز - CUEFS 23

از این نوع خازن‌ها نیز برای اصلاح ضریب قدرت و فیلتر هارمونیک‌ها در شبکه تک‌فاز فشار متوسط مورداستفاده قرار می‌گیرند. دارای سطح ولتاژ 1 الی 15 کیلوولت، فرکانس 50  یا 60 هرتز و ظرفیت‌های 25 الی 1000 کیلو وار موجود هستند. خازن‌های تک فاز - CUEFS 23 ساخت شرکت ZEZ Silko می‌باشد.

ویژگی‌های خازن‌های تک‌فاز - CUEFS 23

سطح ولتاژی الی 15 کیلوولت تک فاز متناوب، فرکانس 50 هرتز
اتصال مستقیم
خازن با تکنولوژی  All-film
عایق اشباع JARYLEC که غیرسمی و بدون PCB می‌باشد.
مقاومت دشارژ  75V/10min
قابل نصب از کنار و کف

کاربرد خازن موتور و روشنایی

از خازن‌های موتور و یا خازن‌های روشنایی برای راه اندازی موتورهای تک‌فاز القایی استفاده می‌شود. البته ناگفته نماند که این نوع خازن‌ها در صنایع روشنایی بسیار پرکاربرد و پراهمیت می‌باشند. از خازن‌های روشنایی جهت روشن کردن لامپ‌های تخلیه گازی و جبران سازی ضریب توان استفاده می‌شود. فروشگاه فنی مهندسی برق وصنعت پاور اکسین دارای انواع خازن‌های روشنایی از شرکت زز سیلکو از جمهوری چک می‌باشد. این نوع خازن‌های با آخرین تکنولوژی روز دنیا تولید و عرضه به بازار شده‌اند و همچنین دارای استاندارد بین‌المللی EN 60252 و EN 61048 می‌باشند. دی الکتریک خازن‌های روشنایی یا موتوری از نوع MKP می‌باشد که از یک لایه پلی پروپلین متالیزه ساخته شده است. این سیستم عایقی دارای خاصیت خود ترمیم (self healing) می‌باشد که در صورت بروز شکست عایقی، لایه فلزی تبخیر می‌گردد و باعث تشکیل یک لایه عایق بسیار کوچک می‌گردد که تأثیری بر عملکرد خازن ندارد. بدنه این خازن‌ها از جنس آلومینیوم و یا پلاستیک می‌باشد.

ویژگی‌های خازن موتور و روشنایی

حداقل تلفات انرژی به دلیل سیستم عایقی MKP
عدم اتصال کوتاه دایم به دلیل خاصیت خودترمیمی
دارای استاندارهای IEC ,EN
این خازن‌ها با روغن گیاهی پر شده است که غیرسمی و سازگار با محیط‌زیست می‌باشد.

کاربرد خازن‌های استارت موتور و راه انداز

شرکت بزرگ ZEZ Silko دارای خازن‌های استارتر و راه‌انداز می‌باشد، فروشگاه پاور اکسین دارای واردات این نوع خازن‌ها از این شرکت می‌باشد و همین طور امکان تهیه ین نوع خازن‌ها را دارد.
این خازن‌ها به عنوان خازن موتور راه‌انداز  و خازن موتور کار برای موتورهای تک‌فاز و سه فاز القایی (آسنکرون) جریان متناوب طراحی و ساخته شده‌اند. بدنه این خازن‌ها از جنس آلومینیوم و یا پلاستیک می‌باشد. همچنین نوع ترمینال این خازن‌ها با توجه به نیاز قابل سفارش است. این نوع خازن‌ها دارای استاندارد EN60252 می‌باشند.

ویژگی‌های خازن‌های موتور کار و راه‌انداز

حداقل تلفات انرژی به دلیل سیستم عایقی MKP
عدم اتصال کوتاه دایم به دلیل خاصیت خودترمیمی
دارای استاندارهای     IEC ,  EN
این خازن‌ها با روغن گیاهی پر شده است که غیرسمی و سازگار با محیط‌زیست می‌باشد

کاربرد خازن‌های روشنایی

از این نوع خازن‌های روشنایی این خازن‌ها جهت روشن‌کردن لامپ‌های تخلیه گازی هالوژن - بخار جیوه - بخار و... استفاده می‌شود این نوع خازن نیز تمامی امکانات فوق را دارا می‌باشد یعنی با استاندارد بین‌المللی EN 61048 می‌باشد.

ویژگی‌های خازن‌های روشنایی

نصب آسان
حداقل تلفات انرژی به دلیل سیستم عایقی MKP
عدم اتصال کوتاه دایم به دلیل خاصیت خودترمیمی
دارای استاندارهای     IEC ,  EN
این خازن‌ها با روغن گیاهی پر شده است که غیرسمی و سازگار با محیط‌زیست می‌باشد


مقالات مرتبط


کاربرد خازن فیلترینگ DC

خازن‌های فیلترینگ DC جهت استفاده در منابع DC طراحی و وظیفه آن ها حفاظت از شبکه در برابر ولتاژهای ایمپالس گذرای DC  ، سرج ها و فیلتر کردن ریپل‌های AC خروجی می‌باشد.
این خازن‌های خود ترمیم در یک محفظه آلومینیومی مستطیلی شکل که با روغن گیاهی (رزین، مواد جامد) که غیرسمی و دوستدار محیط‌زیست می‌باشد پر شده است. این خازن‌ها مجهز به قطع کننده اضافه فشار و کلمپ M12 جهت اتصال به ریل و همچنین مجهز به محافظ هادی اتصال می‌باشد.

ویژگی‌های خازن فیلترینگ DC

خود ترمیم
خازن خشک
ساختار خاص
قسمت بندی شده
استفاده از فیلم متالیزه
تضمین کننده اندوکتانس کم
مقاومت زیاد در برابر پارگی
قابلیت اطمینان بالا
بالای این خازن‌ها با رزین PU با قابلیت خاموش سازی خودکار بسته شده اند. حداکثر ولتاژ کاری آن ها 4kV و حداکثر ظرفیت آن ها 18000 میکرو فاراد می‌باشد.

کاربرد خازن‌های سیلندری DC

خازن‌های سیلندر DC خود ترمیم می‌باشد. در محفظه آلومینیومی سیلندری که با روغن گیاهی (رزین، مواد جامد) که غیرسمی و دوستدار محیط‌زیست می‌باشد پر شده‌اند. محفظه خازن‌های سیلندری به قطع‌کننده اضافه فشار و کلمپ اتصال M12 که معمولاً برای حفاظت هادی اتصال به کار برده می‌شود، مجهز می‌باشد. این خازن‌ها از عایق MKP (فیلم پلی پروپیلن متالیزه خشک و پر شده با ژل) به همراه رزین پلی‌یورتان UL-94 ,V0 ,PCB بدون هالوژن می‌باشند.

کاربرد خازن‌های کتابی DC

خازن‌های کتابی DC جهت استفاده در منابع DC طراحی و وظیفه آن ها حفاظت از شبکه در برابر ولتاژهای ایمپالس گذرای DC  ، سرج ها و فیلتر کردن ریپل‌های AC خروجی می‌باشد. خازن‌های کتابی هم همانند خازن‌های سیلندری می‌باشند و با همان تکنولوژی ساخته شده‌اند و کاربردشان دقیقاً یک شکل می‌باشد تنها تفاوت آنها شکل ساختار آن ها می‌باشد.

کاربرد خازن ولتاژ بالا و خازن کموتاسیون

توسط خازن‌های کموتاسیون به همراه سایر اجزای مدار، خاموش‌کردن تریستور را تضمین می‌کنند. این نوع خازن‌ها تا سرحد ولتاژ 2.1 کیلوولت و تا ظرفیت 90 میکرو فاراد به‌صورت استوانه‌ای و یا کتابی موجود می‌باشند.
خازن‌ها ولتاژ بالا جهت استفاده در شبکه‌های DC یا AC جهت کاربردهای عام بخصوص در تجهیزات الکترونیکی به کار می‌رود. ولتاژهای کاری این خازن‌ها تا 12kV و ظرفیت آن ها تا حد 50 میکرو فاراد است.
کاربرد خازن‌های ولتاژ متوسط
این نوع خازن‌ها دارای کاربردهای عمومی در تجهیزات الکترونیکی می‌باشند و جهت منبع تغذیه DC استفاده می‌شود. خازن‌های ولتاژ بالا نیز همانند خازن‌های DC سیلندری و کتابی خود ترمیم می‌باشند و همچنین دارای تکنولوژی MKP خشک مطابق با استاندارد IEC 61071 هستند. خازن‌های ولتاژ متوسط دارای بدنه آلمینیومی می‌باشند و دارای روغن گیاهی (غیرسمی - سازگار با محیط‌زیست) پر شده است. بدنه این خازن‌ها مجهز به کلمپ M12 و بدون مقاومت دشارژ می‌باشند. با افزایش دما، عمر خازن کاهش می‌یابد. این خازن‌ها را می‌توان در همه حالات نصب کرد.
این خازن‌ها تا سطح ولتاژ 12 کیلو ولت و تا ظرفیت 100 میکروفاراد موجود می‌باشند. لازم به ذکر است که این خازن‌ها در سطح ولتاژ و ظرفیت مورد نیاز قابل سفارش می‌باشند.

کاربرد خازن Damping

خازن‌های Damping از شرکت ZEZ Silko می‌باشد. از این نوع خازن‌ها برای حفاظت از نیمه‌هادی‌ها (مانند ترانزیستورهای IGBT و SCR) استفاده می‌کنند و همین طور این نوع خازن‌های Damping همیشه در حال شارژ شدن و دشارژ شدن می‌باشند و به همین دلیل پیک‌های بزرگی را تحمل می‌کنند. خازن‌های Damping دارای تکنولوژی خود ترمیم می‌باشند و همچنین جنس بدنه آن ها پلاستیکی و یا آلمینیومی به شکل کتابی می‌باشند. این نوع خازن‌ها با ولتاژ تا 10 کیلو ولت و ظرفیت تا 25 میکروفاراد در بازار موجود می‌باشند. لازم به ذکر است که این خازن‌ها در سطح ولتاژ و ظرفیت مورد نیاز قابل سفارش می‌باشند.

کاربرد خازن‌های اسنابر برای IGBT

از خازن‌های اسنابر جهت حفاظت از نیمه هادی‌ها مانند ترانزیستورهای IGBT استفاده می‌شوند. خازن‌های اسنابر همانند خازن‌های Damping نیز هموار در حال شارژ و دشارژ می‌باشد. و همین طور دارای تکنولوژی خود ترمیم می‌باشند خازن‌های سیلندری با بدنه پلاستیکی و توسط رزین PU پوشیده شده‌اند. این خازن‌ها از فیلم متالیزه ساخته شده اند و از نوع MKP می‌باشند. این خازن‌ها مدار را در برابر تحمل جریان‌های هجومی بالا مقاوم می‌سازند و مقاومت سری و اندوکتانس پایینی دارند.

خازن‌های اسنابر IGBT دارای سه گروه می‌باشد نظیر:

خازن‌های سیلندری
خازن‌های کتابی خاکستری
خازن‌های کتابی مشکی

کاربرد خازن‌های اسنابر - تریستوری SCR

عملکرد خازن‌های SCR همانند خازن‌های IGBT می‌باشد و همین طور همانند آن ها در حال شارژ و دشارژ می‌باشد و جریان‌هایی با پیک بزرگ را متحمل می‌شود. ساخت این نوع خازن‌ها همان‌طور که گفته شد همانند خازن‌های اسنابر IGBT می‌باشد.

کاربرد خازن کوره القایی

بهترین خازن کوره القایی خازنی می‌باشد که دارای سیستم خنک کننده توسط آب داشته باشد. همان‌طور که از نامشان پیدا می‌باشد از این نوع خازن‌ها برای کوره‌های القایی و هیترهای القایی استفاده می‌شود. خازن‌های کوره القایی جهت اصلاح ضریب قدرت یا تنظیم مدارات مخصوص کوره استفاده می‌شوند.
این خازن‌ها با عایق تمام فیلم بوده و آغشته به روغن غیرسمی و سازگار با محیط زیست می‌باشند. این خازن‌ها مجهز به محفظه برق دار با قابلیت خنک سازی توسط آب می‌باشند (در صورت درخواست مجهز به محفظه بی برق). این نوع خازن‌ها دارای تحمل جریان بالایی می‌باشند چراکه دارای ساختار چندبخشی می‌باشد و دارای تنظیم مدارات رزونانس مطابق با استاندارد می‌باشد. برای این خازن‌ها درجه حرارت محیط و گردش آب اهمیت زیادی دارد. این خازن‌ها دارای استاندارهای IEC 60110-1; 1998 و EN 60110-1; 1998 می‌باشند

کاربرد خازن‌های کوره‌های القایی 10kHz-250kHz

این نوع خازن‌ها با کیس برق‌دار یا بی‌برق جهت اصلاح ضریب قدرت و مدارات مقابله با هارمونیک به کار می‌رود. تکنولوژی ساخت آن ها از نوع All-film است و تا سر حد 2kV و تا 50 میکرو فاراد با توان 5000kVar ساخته شده‌اند. همچنین این خازن‌ها در ولتاژ و ظرفیت موردنیاز قابل سفارش می‌باشند.
کاربرد ویژگی‌های خازن‌های کوره‌های القایی 10kHz-250kHz
بدنه مسی یا برنجی رنگ شده
بدنه برق‌دار
خنک سازی با آب، حداکثر دمای محیط پیرامون 40 درجه سانتی گراد

کاربرد خازن‌های کوره‌های القایی تا 10kHz

این نوع خازن‌ها با کیس برقدار یا بی برق ساخته می‌شود. این خازن‌ها جهت کاربردهای اصلاح ضریب توان و مدارات مبارزه با هارمونیک استفاده می‌شوند و تا ولتاژ 2.5kV و تا ظرفیت 700 میکرو فاراد و تا توان 6000kVar ساخته شده اند.

ویژگی‌های خازن‌های کوره‌های القایی تا 10kHz

بدنه مسی
بدنه برق دار یا بدون برق
خنک سازی با آب

کاربرد بانک خازنی

بانک‌های خازنی مدل QR جهت اصلاح ضریب قدرت بارها با مشخصه القایی در شبکه‌های برق فشار ضعیف مورداستفاده قرار می‌گیرند. بانک‌های خازنی در کابینت‌های از جنس استیل قرار گرفته‌اند (مدل عمودی بانک خازنی با توان کمتر ساخته می‌شوند). بانک‌های خازنی مجهز به رگولاتور اتوماتیک، کنتاکتور خازنی، خازن‌های سیلندری شرکت ZEZ SILKO (خازن MKP, نوع خشک) و فیوز می‌باشند. تمامی بانک‌های خازنی مجهز به کلید اصلی می‌باشند.

کاربرد بانک خازنی فشار ضعیف

بانک خازنی فشار ضعیف یا Low Voltage جهت اصلاح ضریب قدرت شبکه‌های فشار ضعیف استفاده می‌شوند.

بانک‌های خازنی فشار ضعیف نظیر:

بانک خازنی مدل QRC توان 4.5 الی 35 کیلو وار نصب به‌صورت دیواری
بانک خازنی مدل QRN توان 10 الی 87.5 کیلو وار نصب به‌صورت دیواری
بانک خازنی مدل QRS توان 75 الی 150 کیلو وار  نصب به‌صورت دیواری
بانک خازنی استاندارد مدل QRV توان 110 الی 400  کیلو وار
بانک خازنی استاندارد مدل QRG توان 300 الی 1200  کیلو وار
بانک خازنی به همراه راکتور مدل QRF توان 60 الی 920  کیلو وار
بانک خازنی با کلید زنی سریع مدل QRR توان 60 الی 1260  کیلو وار
بانک خازنی پست‌های برق مدل QRH تا سرحد 4000 آمپر

کاربرد بانک خازنی فشار متوسط

بانک خازنی Medium Voltage جهت اصلاح ضریب قدرت شبکه‌های فشار متوسط استفاده می‌شوند. بانک‌های خازنی فشار متوسط از دو نوع ثابت و اتوماتیک تحت پوشش این دسته قرار می‌گیرند.

کاربرد خازن الکترولیت آلومینیومی

خازن‌های آلومینیومی الکترولیتی، خازن‌های الکترولیتی قطبی هستند که الکترود آند (+) از یک فویل آلومینیومی خالص با ماشین‌کاری شیمیایی (etching) ساخته شده است.

ویژگی‌های خازن الکترولیت آلومینیومی

منبع تغذیه سوئیچینگ
اینورترهای رایج
برای کاربردهای نیازمند به ولتاژ بالا مثل فیلترهای اکتیو

خازن ترمینال پیچی

خازن‌های الکترولیت ترمینال پیچی دارای بدنه آلمینیومی می‌باشند چرا که این نوع خازن‌ها خازن‌هایی با ظرفیت بسیار بالا برای جریان‌های ریپل هستند. خازن المینیومی ترمینال پیچی جهت مصارف اینورترهای قطار و آسانسور و همچنین نیاز به اطمینان بال می‌باشد کاربرد دارند.

ویژگی‌های خازن ترمینال پیچی

قابلیت اطمینان بالا و صرفه اقتصادی ازطریق ساخت الکترولیت و فویل آند با کیفیت بالا
قابل استفاده برای تجهیزات نیازمند به ظرفیت بالا مثل اینورتر و منبع توان بزرگ
بدون سرب/مطابق با استاندارد RoHS

کاربرد خازن Radial

این نوع خازن‌ها دارای دوپایه می‌باشد که پایه‌ها در زیر خازن قرار می‌گیرند. خازن‌های رادیال دارای کاربرد زیادی می‌باشند.
خازن شعاعی دارای دو مدل HU  و HL  می‌باشد که سری‌های HL در دمای  105 درجه سانتی‌گراد به مدت 5000 و سری‌های HU در دمای  105 درجه سانتی گراد به مدت 2000 قابل‌استفاده می‌باشند.

خازن رو بردی

خازن رو بردی برای منبع تغذیه سوئیچینگ، اینورترهای عمومی، یو پی اس ها و... که نیاز به خازن‌هایی با سایز کوچک و ظرفیت زیاد می‌باشد، کاربرد دارد.

فروشگاه برق و صنعت پاور اکسین دارای انواع خازن‌ها ای فشارقوی، فشار متوسط، خازن‌های سیلندری، خازن‌های روغنی، خازن‌های خشک، خازن‌های گازی و..... می‌باشد برای اطلاعات بیشتر از مشخصات فنی Capacitorها و مشاوره رایگان مهندسین و متخصصین تیم مهندسی ما تماس حاصل فرمایید.

تیم مهندسی برق و صنعت پاور اکسین وارد کننده انواع خازن‌ها با برندهای برتر جهان نظیر:
خازن دو کاتی، خازن کندیل، خازن هیتاچی، خازن aeg، خازن ایکار، خازن پارس، خازن یو کا سی، Capacitor ZEZ SILKO، خازن فراکو، خازن RTR و ... می‌باشد. جهت خرید و دریافت اطلاعات فنی خازن Capacitor با مهندسین و متخصصین فروش خازن پاور اکسین تماس حاصل فرمایید.

جهت دریافت لیست قیمت و کاتالوگ و مشخصات فنی و همچنین خرید انواع خازن‌های اصلاح ضریب قدرت و همین‌طور دریافت تخفیفات ویژه ما را در صفحات مجازی دنبال نمایید ممنون.

تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.