Image
خرید شارژر باتری اتوماتیک خودرو و ژنراتور

باتری‌های خودرو به دلایل زیادی خالی می‌شوند و برای روشن شدن ماشین دیگه انرژی کافی را ندارند. احتمالاً برای شما هم این مشکل پیش اومده که بخواهید از خودرو خود استفاده کنید اما به علت نداشتن شارژ باتری (به اصطلاح باتری خودرو خوابیده است)
نتوانسته اید از خودرو خود استفاده کنید اما این مشکل رو ما برای شما برطرف می‌کنیم شما می‌توانید با خرید شارژر باتری اتوماتیک باتری خودرو خود را شارژ کنید.

دلایل خالی شدن شارژر باتری خودرو

به دلایل زیادی باتری خودرو شروع به خالی شدن می‌کند برای این که بتونیم تشخیص بدیم که چه عاملی باعث خالی شدن باتری خودرو ما می‌شود باید کابل‌های آمپر رو کنار گذاشته و موارد ذکر شده را چک کنیم.

چراغ جلوی خود را روشن گذاشته‌اید.

خرید شارژر باتری برای باتری خودروهای ما نیاز می‌باشد اما زمانی که باتری‌های خودرو مدام شارژر خالی کند و نیاز به شارژ داشته باشد باعث خرابی باتری می‌باشند. اولین مورد برای چک کردن چراغ‌های خودرو ماشین می‌باشد چراغ جلوی خودرو (داشبورد) می‌تواند عامل خالی شدن باتری باشد و تا زمانی که آن‌ها را خاموش نکنید و دینام خودرو کار نکند آن‌ها باعث خالی شدن شارژ باتری می‌شوند.

اتصالات نامناسب برای باطری خودرو

پایانه‌های مثبت و منفی متصل به باتری شما گاهی اوقات ممکن است به مرور زمان شل شوند. این پایانه‌ها نیز ممکن است دچار خوردگی شوند. اگر پایانه‌های شما شل یا خورده شود، ممکن است در راه اندازی خودرو مشکل داشته باشید زیرا باتری شما نمی‌تواند به درستی نیروی خود را منتقل کند! حتی ممکن است در حین رانندگی از حرکت خارج شوید یا به قطعات الکترونیکی خودرو آسیب برسانید. شما می‌توانید با تمیز کردن منظم پایانه‌های باتری ماشین خود از مشکلات مربوط به خوردگی جلوگیری کنید! اگر در مورد نحوه تمیز کردن پایانه‌های باتری خود مطمئن نیستید، به مراقبت کامل خودرو Firestone محلی خود مراجعه کنید و از یک تکنسین متخصص بخواهید این کار را برای شما انجام دهد.

دمای بیرون به شدت گرم یا سرد می‌شود

عوض شدن دما در زمستان و یا تابستان امکان مشکل رسانی به باتری خودرو شما را دارد و باعث ضعیف شدن شارژ باتری خودرو می‌شود

شارژ نشدن باتری در حین روشن بودن خودرو

وقتی موتور را روشن می‌کنید، ماشین شما به باتری شما متکی است. اما وقتی وسیله نقلیه شما کار می‌کند، باتری شما به دینام متکی است تا به شارژدهی آن کمک کند. اگر دینام شما به درستی کار نمی‌کند، نمی‌تواند باتری شما را به طور مؤثر شارژ کند، که می‌تواند روشن کردن ماشین شما را سخت کند، حتی اگر فقط در حال رانندگی باشید! اگر ماشین شما بعد از رانندگی روشن نمی‌شود، این احتمال وجود دارد که دینام شما باشد. ماشین خود را برای بررسی عیب‌یابی به یک مراقبت کامل خودکار Firestone بیاورید تا متوجه شوید مشکل از چه چیزی می‌تواند باشد.

قدیمی بودن باتری خودرو

هیچ چیز برای همیشه ماندگار نیست، از جمله باتری ماشین شما. در برخی موارد، باتری وسیله نقلیه شما می‌تواند تا پنج سال دوام بیاورد، اما این بستگی به محل زندگی و نحوه رانندگی شما دارد. دمای زیاد، سفرهای کوتاه مکرر و استفاده عمومی روزمره می‌تواند عمر باتری شما را به دو تا سه سال کاهش دهد. اگر باتری ماشین شما به سرعت از بین می‌رود، حتی پس از شروع سریع، ممکن است زمان آن رسیده باشد که یک باتری جدید داشته باشید. برای خرید شارژ باتری باید به زمان و چگونگی شارژ باتری خود دقت کنیم. برای این که بتوانیم به زمان شارژ باتری پی ببریم باید اولاً همه آمپر باتری خود را به دست بیاوریم اغلب باتری‌های خودرو روی آن‌ها در صد آمپر و یا جریان خروجی آن‌ها درج گردیده است پس می‌توان گفت این امر کار سختی نیست بعد از به دست آوردن جریان باتری می‌توانیم شارژر باتری خود

را خریداری کنیم.


مقالات مرتبط


چگونگی محاسبه زمان شارژ باتری با شارژر باتری اتوماتیک

خریداران شارژر باتری خودرو اغلب این سؤال رو می پرسن که باتری‌های مرده خودرو را در کم ترین زمان شارژ کنیم؟ در جواب به این سؤال می شه گفت بله ما می‌توانیم یک باتری 100 آمپر طی 2 الی 3 ساعت یا زودتر شارژ کنیم. یکی دیگر از سؤالات متداولی که خریداران شارژر باتری اتوماتیک می‌پرسند به دین گون می‌باشد که برای باتری خودرو چه شارژری با چه جریانی مناسب می‌باشد؟ برای خرید شارژر باتری اتوماتیک مناسب برای باتری خودرو باید به تکنولوژی ساخت باتری دقت کنیم و ببین شارژر باتری در چند مرحله می‌تواند باتری ما را شارژ نماید.

برای محاسبه زمان شارژ باتری ما باید آمپر باتری را تقسیم بر آمپر شارژر باتری خود نمایم و به دین صورت می‌توانیم با جواب به دست آمده بگوییم که چه مقدار زمان برای شارژ باتری نیاز داریم البته بسته به تجربه شارژر باتری‌های مختلفی وجود دارد و به همین دلیل امکان دقیق نبودن این فرمول وجود دارد اما به طور معمول از این فرمول برای محاسبه زمان شارژ باتری استفاده می‌کنند.

بازرگانی فنی مهندسی برق و صنعت پاور اکسین دارای انواع شارژر باتری خودرو و ژنراتور برند فراتاب می‌باشد. شارژر باتری فراتاب دارای برد لیمیت می‌باشد و این برد باعث می‌شود تا از خرابی باتری جلوگیری کند و جریان شارژ رو کاهش دهد تا باتری آسیب نبیند.

آیا باتری کاملاً مرده قابل شارژ است؟

وقتی کسی می‌گوید که باتری ماشینش تمام شده است، این معمولاً به این ایده اشاره دارد که شارژش خالی می‌باشد این بدان معنی است که ولتاژ باتری کمتر از مقدار عملکردی است. باتری‌های خودرو معمولاً 12 ولت یا بیشتر کار می‌کنند و اگر باتری کمتر از این مقدار باشد، ممکن است باتری آن مرده باشد.

برای تعمیر باتری مرده‌ای که هنوز مقدار زیادی ولتاژ دارد، رانندگی در اطراف ممکن است تنها کاری باشد که باید انجام دهید. همان‌طور که قبلاً گفتیم دینام باتری را در حالی که ماشین شما در حرکت است شارژ می‌کند. برای اینکه این کار به بهترین شکل ممکن انجام شود، باید از استفاده از هر ویژگی در خودرو که نیاز به برق از باتری دارد خودداری کنید: تهویه مطبوع، رادیو، تلویزیون و غیره. فقط نیم ساعت رانندگی در اطراف می‌تواند ولتاژ باتری شما را به میزان ایمن افزایش دهد. با این حال، اگر به نظر نمی‌رسد که این مشکل شما را برطرف کند و بعداً با مشکلات بیشتری مواجه شوید، اقدامات دیگری وجود دارد که باید انجام دهید. اگر متوجه شدید که ولتاژ باتری شما به مراتب کمتر از چیزی است که باید باشد، باید روش دیگری را انتخاب کنید. حتی ممکن است مجبور نباشید ولتاژ را بررسی کنید. اگر ماشین شما حتی با چرخاندن کلید در استارت هم روشن نمی‌شود، به احتمال زیاد باتری شما تمام شده است. استارت زدن خودروی خود یک روش مؤثر برای رفع این مشکل است.

 چرا نباید باتری خراب را به شارژر باتری وصل نماییم

باتری خودرو دارای پنج سال طول عمر می‌باشد اما اگر باتری خودرو عمر خود را کرده باشد و یا دیگر قابل‌استفاده نباشد نباید باتری را به شارژ اتوماتیک وصل نماییم چرا که باعث خراب شدن شارژر باتری به‌مرورزمان می‌شود. شارژر باتری وظیفه شارژ باتری را برعهده دارد و اگر باتری خودرو خراب باشد شارژ را در یافت نمی‌کند و عملیات به درستی انجام نمی‌شود و در این صورت شارژر باتری بیشتر سعی می‌کند تا باتری را شارژ نماید و این امر باعث می‌شود که به شارژ باتری فشار وارد شود و باعث آسیب رسانی به شارژ اتوماتیک می‌شود.

چگونه می‌توانیم متوجه شویم باتری خودرو ما خراب می‌باشد؟

راه‌های مختلفی برای تشخیص اینکه باتری ماشین شما مرده است وجود دارد که در زیر فهرست شده است و آن ها را برایتان به طور مجزا توضیح داده ایم:

ماشین روشن نمی‌شود

شما در ماشین خود هستید و کلیدهای خود را در موتور قرار می‌دهید. با این حال، هنگامی که کلیدها را می‌چرخانید، تنها صدای تیک‌تیک یا ناله به دست می‌آید و ماشین شما روشن نمی‌شود. این یک نشانه مطمئن است که باتری شما احتمالاً از بین رفته است.

اگر با این مشکل روبرو هستید، مهم است که از تلاش مداوم برای روشن کردن خودرو خودداری کنید. اگر بار اول یا دوم کار نکند، احتمالاً بعد از آن کار نخواهد کرد و ممکن است به باتری ماشین خود آسیب بیشتری وارد کنید.

اگر ماشین شما روشن نمی‌شود و به این نتیجه رسیده‌اید که به دلیل شارژ باتری است، اولین کاری که پیشنهاد می‌کنیم انجام دهید این است که ماشین دیگری برای پرش باتری خود داشته باشید. در هر صورت، یک شروع سریع می‌تواند شما را برای یک باتری جدید به فروشگاه یا یک مکانیک برای کمک حرفه ای برساند. شروع پرش همیشه برای یک مشکل طولانی مدت مؤثر نیست.

اگر ماشین شما روشن شود و بعد از یک پرش کاملاً خوب کار کند، عالی است. اما، ممکن است دفعه بعد که می‌خواهید ماشین خود را روشن کنید، با همین مشکل مواجه شوید. این ممکن است نشانه این باشد که شما به یک باتری کاملاً جدید نیاز دارید.

چراغ چک موتور چشمک زن

همه ما با آن برخورد می‌کنیم. نادیده گرفتن چشمک زدن چراغ چک موتور آسان است، اما انجام این کار ممکن است هم برای خودتان و هم برای ماشینتان مضر باشد. اگر مشکوک هستید که باتری ماشین شما ممکن است به طور غیرعادی کار کند، چراغ چک موتور می‌تواند تأییدیه‌ای باشد که برای بررسی باتری نیاز دارید

بیکاری، تنبلی

اگر خودرویی دارید که به ندرت از آن استفاده می‌کنید، شاید برای موقعیت‌های خاص یا هر چیز دیگری، ممکن است عالی نباشد که آن را برای ماه‌ها بدون رانندگی بنشینید. استفاده نکردن از خودرو می‌تواند باتری خودرو را تخلیه کند زیرا مدتی است که فعال نشده است.

سایر مشکلات برق

شاید ماشین شما روشن شود و به خوبی کار کند، اما این احتمال باتری کم مصرف یا باتری را رد نمی‌کند. اگر سیستم‌های الکتریکی دیگر در ماشین شما - مانند تهویه مطبوع، رادیو یا چراغ‌های جلو - ناگهان کار نمی‌کنند، این می‌تواند نشانه‌ای از وجود مشکل در باتری ماشین شما باشد.

ممکن است بتوانید به طور موقت این مشکل را با روش‌های دیگری که قبلاً توضیح داده شد برطرف کنید، اما به خاطر داشته باشید که همه این روش‌ها، علاوه بر خرید یک باتری کاملاً جدید، 100٪ ضد خرابی نیستند. اگر به نظر می‌رسد نمی‌توانید باتری ماشین مرده خود را تعمیر کنید، کمک حرفه‌ای بهترین گزینه است.

نحوه نصب شارژر باتری اتوماتیک خودرو

قبل از وصل کردن باتری ماشین به شارژر، این نکات ایمنی مهم را مرور کنید.

استفاده از دستکش و محافظ چشم توصیه می‌شود.

هر گونه جواهرات یا لباس‌های گشاد را بردارید.

مطمئن شوید که شارژر تا جایی که کابل‌ها اجازه می‌دهد از ماشین دور باشد.

دفترچه راهنما را بررسی کنید تا ببینید آیا ماشین شما دارای یک ترمینال مثبت از راه دور در قسمت دیگری از وسیله نقلیه است یا خیر. از این ترمینال برای شارژ ایمن‌تر استفاده کنید.

همیشه ابتدا از کابل بلوز مثبت قرمز استفاده کنید.

هنگام اتصال گیره ها با باتری روبرو نشوید.

وقتی شارژر روشن است به گیره‌ها دست نزنید.

هرگز گیره منفی را به کاربراتور، خطوط سوخت یا پانل‌های بدنه خودرو وصل نکنید.

قابلیت شارژر باتری اتوماتیک

بسته به نوع باتری خودرو و سرعت شارژ مورد نیاز، تنظیم مناسب را متناسب با نوع شارژ انتخاب کنید. معمولاً تنظیمی برای شارژ باتری‌های 6 ولت و همچنین نرخ شارژ سریع و آهسته برای باتری‌های 12 ولت وجود دارد. شارژر باتری‌های هوشمند اتوماتیک فراتاب این کمک را به شما عزیزان می‌کند تا به تور هوشمندانه باتری را تشخیص می‌دهد و زمان شارژ را با آن متناسب می‌کند و این عمر به ما برای شارژ سریع بسیار کمک می‌کند.

چرا نباید باتری را سریع شارژ کنیم

باتری خودرو باید به نسبت با زمان مناسب شارژ گردد و فشار زیادی به آن وارد نشود تا عمر باتری افزایش یابد به همین دلیل به خریداران باتری اتوماتیک خودرو باتری‌های متفاوتی برحسب تجربه فروشنده شارژر باتری ارائه می‌گردد. به طور مثال شارژ باتری 10 آمپر برای باتری‌های 75 الی 100 آمپر متناسب می‌باشد چراکه حدوداً بین 8 الی 10 ساعت زمان برای شارژ باتری نیاز می‌باشد و این امر باعث جلوگیری از کاهش عمر باتری خودرو می‌شود.

از شارژر باتری خودرو می‌توان باتری‌های یوپی‌اس را هم شارژ کنیم؟

عملکرد شارژ برای باتری‌های خودرو و باتری‌های یو پی اس برای شارژ باتری اتوماتیک یکی می‌باشد اگر چه باتری خودرو و باتری یو پی اس دارای تفاوت‌های زیادی می‌باشد اما شارژهای اتوماتیک فراتاب امکان شارژ باتری‌های دیپ سایکل، سرب اسید، باتری خودرو، باتری اتوبوس و ... را دارد.

بازرگانی برق و صنعت پاور اکسین تولیدکننده و توزیع‌کننده انواع شارژ باتری اتوماتیک سوئیچینگ و شارژ باتری ترانس در برندهای مختلف می‌باشد. جهت در یافت لیست قیمت انواع شارژر باتری اتوماتیک و همچنین خرید شارژر باتری فراتاب با مهندسین و متخصصین پاور اکسین تماس حاصل فرمایید.

جهت دریافت فروش ویژه انواع شارژ باتری اتوماتیک و دریافت اطلاعات فنی شارژر باتری خودرو ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال نمایید.

تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.