Image
منبع تغذیه چیست و چه کاربردی دارد؟

برای خرید منبع تغذیه و یا فروش منبع تغذیه اول باید کاربردهای آن را بیابیم و در مورد آن‌ها مطالعه کنیم تا بتوانیم منبع تغذیه مورد نظر خود را خریداری و یا به فروش بگزاریم. ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با انواع منبع تغذیه ولتاژ آشنا کنیم و کاربرد و مزای آن‌ها را باهم برسی کنیم و البته به این موضوع پی ببریم که از منبع تغذیه در کجاها استفاده می‌کنند. ازاین‌رو می‌توانیم به اهمیت منبع تغذیه ولتاژ دست بیابیم.

منبع تغذیه چیست؟

اغلب خریداران و فروشندگان منبع تغذیه ولتاژ باید بدانند که منبع تغذیه چیست و چه کاربردی دارد. منبع تغذیه ولتاژ دارای انواع مختلف می‌باشد ولی در کل منبع تغذیه ولتاژ برای تبدیل ولتاژهای متناوب شهری (220 ولت) به ولتاژ مستیم (12| 24| 36| 48 ولت) می‌باشد.

انواع منبع تغذیه

منبع تغذیه ولتاژ دارای دو نوع می‌باشد نوع اول منبع تغذیه سوئیچینگ و نوع دوم منبع تغذیه ترانسی می‌باشد که این دو نوع هم از نظر ابعاد و هم از نظر وزن و کارکرد با هم متفاوت می‌باشد. فروشگاه برق و صنعت پاور اکسین دارای فروش انواع منبع تغذیه ترانسی و سوئیچینگ در برندهای مین ول و سان پاور و ای پاور می‌باشد.

تفاوت بین منبع تغذیه و یا مدل ولتاژ

منبع تغذیه همان مبدل ولتاژ می‌باشد و عملکرد یکسانی دارند و در این صورت می‌توان گفت مبدل ولتاژ همان منبع تغذیه برای تبدیل برق DC به AC می‌باشد.

انواع مبدل ولتاژ و یا منبع تغذیه

مبدل‌های ولتاژ دارای انواع مختلفی از نظر کاربرد می‌باشند. انواع آن‌ها نظیر:

مبدل ولتاژ DC  به AC یا همان اینورتر
مبدل ولتاژ AC به DC یا منبع تغذیه
مبدل ولتاژ AC به AC یا همان ادابتور های مسافرتی
مبدل DC به DC یا همان ادابتور برق خودرو

مجموعه پاور اکسین دارای انواع مبدل ولتاژ در برند sunpower، ipower و مین ول می‌باشد. برای در یافت اطلاعات بیشتر از منبع تغذیه‌های ولتاژ با مهندسین و مشاورین مجموعه فنی مهندسی برق و صنعت پاور اکسین تماس حاصل فرمایید.

02133902209

مبدل‌های AC به DC

اینها رایج ترین نوع مبدل ولتاژ است. اینها در واحدهای منبع تغذیه بسیاری از لوازم برای تبدیل ولتاژ جریان برق به ولتاژ DC برای مدارهای الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرند. شارژر باتری خودرو و یا شارژر های یو پی اس را با استفاده از منبع تغذیه ولتاژ می سازند

DC به AC Converter یا اینورتر

اینها بیشتر در تولید برق پشتیبان از بانک‌های باتری و سیستم‌های خورشیدی فتوولتائیک استفاده می‌شوند. ولتاژ DC پانل‌های PV یا باتری‌ها برای تأمین سیستم تغذیه اصلی خانه یا یک ساختمان تجاری به ولتاژ AC معکوس می‌شوند.

مبدل AC به AC

این نوع مبدل ولتاژ به‌عنوان آداپتورهای مسافرتی استفاده می‌شود. آنها همچنین در واحدهای منبع تغذیه از لوازم ساخته شده برای چند کشور استفاده می‌شوند. ازآنجاکه برخی از کشورها مانند ایالات متحده آمریکا و ژاپن از 100-120 ولت در شبکه ملی و بعضی مانند انگلستان استفاده می‌کنند، استرالیا از 220-240V استفاده می‌کند، تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی مانند تلویزیون، ماشین لباسشویی و غیره از این نوع مبدل‌های ولتاژ برای تغییر ولتاژ استفاده می‌کنند. قبل از تبدیل به DC در سیستم ، یک ولتاژ AC منطبق برق وصل می‌کند. مسافرانی که از یک کشور به کشور دیگر می‌روند ممکن است برای کشورهای مختلف به آداپتورهای مسافرتی نیاز داشته باشند تا لپ تاپ‌ها و شارژرهای تلفن همراه خود را با ولتاژ شبکه این کشور سازگار کنند.

مبدل DC به DC

این نوع مبدل ولتاژ در آداپتورهای برق خودرو برای اجرای شارژرهای موبایل و سایر سیستم‌های الکترونیکی روی باتری خودرو استفاده می‌شود. ازآنجاکه باتری معمولاً 12 ولت DC تولید می‌کند ، ممکن است دستگاه‌ها بسته به شرایط مورد نیاز، ولتاژ را از 5 ولت به 24 ولت DC تغییر دهند.

توپولوژی مورداستفاده در این مبدل‌ها و اینورترها ممکن است متفاوت از دیگری باشد. در آنجا ممکن است از ترانسفورماتورها استفاده کنند و ولتاژ بالا را به پایین‌تر تبدیل کنند. به‌عنوان‌مثال، در منبع تغذیه خطی DC ، از ترانسفورماتور در ورودی استفاده می‌شود تا سیم‌های AC را به سطح موردنظر پایین بیاورد. اما، برنامه‌های کم ترانسفورمر نیز وجود دارد. در توپولوژی کم ترانسفورماتور، ولتاژ DC (از ورودی یا تبدیل شده از AC) روشن و خاموش می‌شود تا سیگنال پالس - DC با فرکانس بالا ایجاد شود. نسبت زمان خاموش میزان ولتاژ DC خروجی را مشخص می‌کند. این می‌تواند به‌عنوان یک تحول گام به پایین در نظر گرفته شود. علاوه بر این، مبدل‌های باک، مبدل‌های تقویت شده و مبدل‌های تقویت کننده باک در تبدیل این ولتاژ پالس کننده DC به یک ولتاژ بالاتر یا پایین دلخواه مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع مبدل‌ها فقط مدارهای الکترونیکی هستند که از ترانزیستور، سلف و خازن تشکیل شده‌اند.

با این حال، طرح‌هایی که در مدارهای کم ترانسفورماتور و منبع تغذیه حالت خاموش که از ترانسفورماتورهای نسبتاً کوچک‌تر استفاده می‌کنند، تولید می‌شوند ارزان‌تر هستند. علاوه بر این، بازده آنها بالاتر است و اندازه و وزن آن نیز کمتر است.


مقالات مرتبط


از کجا می‌توانیم مبدل نیرو را در شتاب‌دهنده ذرات پیدا کنیم؟

هر کجا! شتاب دهنده‌های ذرات از طریق برق تولید می‌شوند که نیاز به تبدیل نیرو دارد. از منبع تغذیه برای رایانه‌ها، سیستم‌های کنترل، الکترونیک و . ... استفاده می‌شود این دستگاه‌های پرکاربرد محصولات صنعتی هستند. منبع تغذیه ویژه برای آهنربا، فرکانس رادیویی، منبع ذرات، لگد زدن، اسپا و… مورد نیاز است.

چرا مبدل‌های قدرت آهنربا بسیار خاص هستند؟

شتاب دهنده‌های ذرات برای تبدیل آهن‌ربا به مبدل قدرت بادقت بالا احتیاج داشتند. آهنرباها پرتو را هدایت می‌کنند و به جریان DC بسیار پایدار احتیاج دارند. ورودی مبدل نیرو معمولاً AC (از شبکه الکتریکی) است و خروجی یک ولتاژ DC است که به آهنربا اعمال می‌شود. همان‌طور که در بیشتر موارد، میدان مغناطیسی آهنربا در زمان واقعی قابل اندازه گیری نیست، جریان خروجی مبدل نیرو برای کنترل تیر استفاده می‌شود. جریان با یک مبدل جریان بسیار دقیق اندازه گیری می‌شود. این مبدل از تکنیک‌های جبران صفر شار بهره می‌برد و به آن DCCT (ترانسفورماتور جریان مستقیم) گفته می‌شود.

مهم‌ ترین پارامترها برای عملکرد آهنربای شتاب‌دهنده چیست؟

خروجی جریان DC

ولتاژ خروجی DC

موج ولتاژ خروجی

پایداری جریان خروجی

دقت جریان خروجی

خروجی وضوح تنظیم فعلی ...

مدل‌های منبع تغذیه ولتاژ AC ، DC بند سان پاور

مبدل ولتاژ 12 ولت سان پاور

منبع تغذیه 220 ولت AC به 12 ولت DC 3 آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 12 ولت DC 5 آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 12 ولت DC 10 آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 12 ولت DC 20 آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 12 ولت DC 30 آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 12 ولت DC 40 آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 12 ولت DC 50 آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 12 ولت DC 60 آمپر

 

مبدل ولتاژ 24 ولت SUNPOWER

منبع تغذیه 220 ولت AC به 24 ولت DC 5 آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 24 ولت DC 10 آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 24 ولت DC 15 آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 24 ولت DC  20آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 24 ولت DC 25 آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 24 ولت DC 30 آمپر

مبدل ولتاژ 48 ولت سان پاور

منبع تغذیه 220 ولت AC به 48 ولت DC 3 آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 48 ولت DC 5 آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 48 ولت DC 7.5 آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 48 ولت DC 10 آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 48 ولت DC 15 آمپر

منبع تغذیه 220 ولت AC به 48 ولت DC 20 آمپر

لیست قیمت

بازرگانی فنی مهندسی برق و صنعت پاور اکسین وارد کننده و تأمین‌کننده انواع منبع تغذیه در برندهای مین ول و سان پاور می‌باشد. برای دریافت مشخصات انواع منبع تغذیه و یا مبدل ولتاژ سان پاور و همچنین جهت خرید منبع تغذیه 12 ولت، 24 ولت، 48 ولت در جریان‌ها و آمپرهای مختلف با مهندسین مشاور و متخصصین برق و صنعت پاور اکسین تماس حاصل فرمایید و یا در خواست خود را واتساپ نمایید.

مجموعه پاور اکسین می‌تواند به شما عزیزان برای خرید هرچه بهتر منبع تغذیه‌های ولتاژ کمک کند جهت در یافت لیست قیمت منبع تغذیه سان پاور و دریافت زمان‌های فروش ویژه ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید.

تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.