Image
خرید خازن راه انداز و دائم کار

آیا زمان تعویض خازن دائم کار موتور فرا رسیده است؟

اصولا خازن دائمی کار موتور زمان بیشتری از خازن راه انداز کار میکند یک خازن دائمی نیز به طور متفاوتی خراب و فرسوده می شود. یافتن زمان تعویض شدن نسبت به خازن راه انداز به بررسی بیشتری احتیاج دارد. اما خازنهای راه انداز معمولا زمانی که خراب می شوند و یا از کار می افتد به صورت واضح و مشخص آسیب می بینند. از این رو تصمیم گیری در مورد زمان تعویض و عیب یابی زمان گیر نیست و نسبت به خازن های دائم کار بسیار ساده تر می باشد.

خریداران خازن های راه انداز و یا خازن های دائم کار موتوری از زمان تعویض خازن سوالات زیادی را داشتن که این سوال متداول ترین سوال خریداران خازن راه انداز و دائم کار می باشد به همین دلیل در این مقاله مطرح کردیم تا بتوانیم شما عزیزان را با کارایی و نحوه عملکرد و خرابی خازن ها بیشتر آشنا سازیم و همین طور بتوانید بهترین خرید خازن راه انداز و همچنین خرید خازن کولرگازی دائمی را داشته باشید در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره خازن های راه انداز و همچنین خازن های کولری و دائم کار تحقیق کنیم.

زمانی که خازن های دائم کار موتوری آغاز به کار در خارج از محدوده مجاز می نماید اصولا به صورت کاهش ظرفیت نسبت به مقدار ظرفیت خازنی نامی، خود را نشان می دهند.در زبان ساده

تر می توانیم بگوییم زمانی که میکرو فاراد کاهش می یابد خود را نشان میدهد.

برای مشاهده مشخصات و خرید خازن راه انداز موتوری ارزان کیلیک کنید

برای اغلب موتورهای استاندارد، یک خازن دائمی دارای تلرانسی است.  نشان دهنده مقدار انحراف از ظرفیت نامی درج شده بر روی بدنه آن است. که معمولا ۱۰%± و ۵%±  هستند. برای اغلب موتورها ، تا هنگامی که مقدار ظرفیت واقعی در محدوده اختلاف ۱۰ درصد با مقدار نامی قرار دارد وضعیت خوب است. اما وقتی که خازن دائمی مورد استفاده خارج از این محدوده قرار گرفت نیاز هست که تعویض شود.

در برخی مواقع، به علت خراب شدن ساختمان خازن یا بعضی مواقع به دلایلی غیر از این، خازن دائمی به علت فشار درونی باد میکند .آزمایش در این حالت ساده است. اگر خازن باد کرده باشد زمان تعویض آن فرا رسیده. اگر اندازه گیری با اهم متر اتصال باز یا عدم اتصال را نشان می دهد نیز زمان تعویض خازن می باشد.

خازن دائم موتور تا چه وقت باید کار کند؟

نیمه عمر یک خازن خوب با یک مارک تجاری معتبر (نه خازنی که روی موتور نصب شده است) برای خازن دائم کار ۳۰۰۰۰-۶۰۰۰۰ ساعت کارکرد است. خازنهایی که در کارخانه روی موتور نصب شده اند . بعضی اوقات طول عمر خیلی کمتری دارند. در این حالات ممکن است خازن حتی با عمری به کوتاهی ۱۰۰۰ ساعت انتخاب شده باشد و در کارخانه نصب شود!

علاوه بر این با توجه به بخش قبلی (دلایلی آسیب دیدن خازن دائم کار) فاکتورهایی که مورد بحث قرار گرفت اگر رعایت شوند به میزان قابل توجهی می­توانند طول عمر خازن دائم کار را افزایش دهند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر برای خرید خازن راه انداز کیلیک نمایید.

خازن یو پی اس و کاربرد آن

خازن های یو پی اس یک دستگاه الکتریکی ساده می باشد که وضیفه دارد انرژی الکتریکی را ذخیره و همچنین آزاد کند. ساختار این نوع خازن ها متنوع می باشد ابعاد ساختاری آن ها می تواند به اندازه خیلی کوچک به اندازه ناخن شصت دست باشد و یا می تواند به اندازه بطری نوشابه بزرگ باشد. ابعاد ساختار این نوع خازن ها بستگی به میزان آمپر و ولتاژ آن ها دارد.

خازن های یو پی اس دارای ساختار داخلی لایه ای شکل دارند صورتی که دو صفحه رسانا با فاصله ای مشخص از یکدیگر قرار دارند بین آن ها یک لایه دی الکتریک قرار دارد. همان طور که از نامشان پیدا می باشد از خازن های یو پی اسی در دستگاه های یو پی اس استفاده می گردند. خازن های یو پی اس بر اساس اندازه  یو پی اس وظایف گوناگونی دارند. مهم ترین آن ها تامین برق پردازشگر برای یو پی اس های کوچکتر و تنظیم برق جاری شده برای حفاظت تجهیزات در یو پی اس های بزرگتر است

انواع خازن های یو پی اس

خازن های یو پی اس از نظر کاربرد و ساختار به دو دسته تقسیم می گردند:

• خازن یو پی اس dc

• خازن یو پی اس ac

خازن dc باید دارای فرایندی همانند فیلتر ولتاژ داشته باشد و وظیفه منبع تغذیه و یا همان خنثی کردن ولتاژ را دارد. یعنی اگر در ماکزیمم ولتاژ را بالا می برده و در مینیمم ولتاژ ها برای حفظ یک سطح ولتاژ ثابت کمک میکند.

برای خرید خازن های یو پی اس و همچنین خرید خازن راه انداز دائم کار کلیک نمایید.

خازن های AC نیز تقریبا همانند خازن های DC عمل می کنند و مانند آن بازه ی زمانی مورد انتظار برای خدمات مفید را دارند و باید به عنوان کالاهای فاسد شونده در نظر گرفته شوند. اصولا خازن AC در بخش های ورودی و خروجی فیلترهای UPS یافت می شوند. آنها واکنش های گذرای ورودی را خنثی می کنند و اعوجاج هارمونیک در ورودی صنایع برق به UPS را کاهش می دهند. مهمترین ویژگی خازن  AC این است که  به طور مستقیم به خروجی بار بحرانی متصل می شوند و به کنترل شکل موج ولتاژ خروجی UPS کمک می کنند.

فروشگاه فنی مهندسی برق و صنعت پاوراکسین دارای انواع خازن های AC و خازن های DC در برند ها و معروف ترین شرکت های جهانی می باشد. این نوع خازن ها دارای ولتاژ بالا تری نسبت به خازن های راه انداز می باشند و همین طور به دلیل ولتاژ بالا دارای قیمت بیشتری می باشند. بازرگانی مهندسی پاوراکسین دارای واردات خازن های استارت موتور و خازن های راه انداز دائم کار می باشد جهت خرید انواع خازن های استارت موتور و خرید خازن های UPS با مهندسین و متخصصین فروش ما تماس حاصل فرمایید همین طور خورسندیم تا بتوانیم برای خرید خازن های راه انداز موتوری به شما خریداران خازن های استارت موتور مشاره رایگان ارائه دهیم.

تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.