Image
رله پیلز چیست

دستگاه رله حفاظتی پیلز به گونه ای طراحی شده است که تمام خطا های مدار ورودی را شناسایی کند ، به طور مثال یک دستگاه جوشکاری با فشردن کلمه توقف اظطراری خاموش می شود و بعد از رفع مشکل دستگاه روشن می شود رله ایمنی پیلز نیز به این گونه عمل می کند.

رله ایمنی پیلز

رله ایمنی الزامات EN 60947-5-1 ، EN 60204-1  و VDE 0113-1 را برآورده می کند و برای نظارت بر کارکرد های ایمنی زیر استفاده  می شود:

کلیدهای فشار الکترونیکی E-STOP
گیت ایمنی
نگهبانان نور
تشک های حساس به فشار
کنترل دو دست
تاخیر زمانی

چرا رله الکترومکانیکی معمولی به عنوان رله ایمنی به کار گرفته می شود؟

یک رله معمولی از سیم پیچ و حرکت مکانیکی فلزی برای روشن و خاموش کردن بار استفاده می کند. تماس های فلزی ممکن است بعد از چرخه های زیاد جوش داده شوند. اگر این اتفاق انجام پزیرد واگر اپراتور فشار اضطراری را نشان دهد ، دستگاه به کار خود ادامه می دهد. این برای اپراتور خطرناک است. بنابراین بسیاری از استانداردها و استانداردهای ایمنی اروپا ، آمریکا ، ملی و بین المللی استفاده از رله ها و کنتاکتورهای ساده را روی دستگاه های خطرناک منع می کنند و به نصب آن ها برای دستگاه ها و یا کارخانه ها اجازه نمی دهند.


Pilz اولین رله توقف اضطراری PNOZ را در سال 1987 به بازار عرضه کرد. در نتیجه طیف گسترده ای از رله های ایمنی الکترونیکی برای نظارت بر E-STOP ، دروازه های ایمنی ، کنترل های دو دست ، موانع نوری و غیره به طور مداوم در حال گسترش بوده است و برای دستگاه های کارخانه بسیار کاربردی بوده است.

یکی از کاربرد های رله پیلز به دین گونه می باشد ، رله های ایمنی می توانند در حین گسل زمین ، خطاهای موجود در ورودی های مدار ایمنی را تشخیص دهند و عملکرد ایمن توسط مدارهای داخلی خاص و فناوری رله تضمین می کند.

رله های ایمنی کارکرد های ایمنی تعریف شده ای را انجام می دهند: آنها ، به عنوان مثال. توقف کنترل شده ، نظارت بر موقعیت نگهبانان متحرک و قطع وقفه در حین دسترسی و ...

رله ایمنی پیلز در حال حاضر و در آینده

رله های ایمنی pilz برای کاهش خصارات مورد استفاده قرار میگیرند:

هنگامی که یک خطا انجام شود یا یک منطقه تشخیص ارای نقض می شود ، رله های ایمنی یا پیلز یک پاسخ مطمئن را آغاز می کنند. رله های ایمنی پیلز (pilz) تقریباً در هر زمینه مانند مهندس مکانیک می مانند ، به طور عمده در جایی که تعداد عملکردهای ایمنی کاملاً قابل کنترل است. با این حال ، تلاش های روز افزونی برای ادغام اطلاعات تشخیصی در مفاهیم کنترل و همچنین مفاهیم کلی انجام می شود. به همین دلیل در آینده رله های ایمنی با رابط های ارتباطی در کارخانه ها و ماشین آلات شیوع بیشتری پیدا می کنند.

 ویژگی هایی مورد نیاز برای کاربران رله ایمنی پیلز

رله های ایمنی pilz دارای ساختار و یا استراکچزر ساده ای می باشند ، به همین خواطر نیازی به اقدامات تمرینی ویژه ای ندارند برای استفاده موفقیت آمیز از این دستگاه ها ، تمام آنچه که به طور کلی مورد نیاز است ، دانش ساده الکتریکی و آگاهی از استانداردهای فعلی می باشد.  دستگاه  پیلز (pilz) به دلیل طراحی زیبا و مناسب و هم چنین با دارا بودن قابلیت اطمینان بالا و از همه مهم تر این واقعیت که رله های ایمنی تمام استانداردهای لازم را رعایت می کنند ، بسیار مورد استفاده قرار میگیرند آنها اکنون به یک مؤلفه جدایی ناپذیر از هر گیاه یا دستگاهی تبدیل شده اند که عملکردهای ایمنی در آن نقش دارد.

عملکرد رله های ایمنی پیلز

از آنجایی که اولین رله های ایمنی ایجاد شده اند - در ابتدا تنها با هدف نظارت بر عملکرد خاموش کننده اضطراری - طیف گسترده ای از دستگاه ها تاسیس شده اند که علاوه بر توابع نظارت ساده ، برخی از کارهای بسیار خاص را نیز انجام می دهند: به عنوان مثال ، نظارت بر سرعت یا بررسی رو کنتاکتور برق. این دستگاه ها به گونه ای طراحی  و ساخته شده اند که با سنسورها و محرک های موجود در بازار به خوبی کار کنند.  می توان گفت که امروزه ، رله ایمنی پیلز برای هر نیاز موجود است. رله های ایمنی pilz با عملکرد متنوع خود می توانند تقریباً هر عملکرد ایمنی را اجرا کنند ، به عنوان مثال ، نظارت بر کل زنجیره ایمنی از سنسور گرفته تا منطق ارزیابی ، از طریق فعال سازی محرک


 

مقالات مرتبط رله پیلز


رله PONZ  چیست؟

رله های ایمنی مانیتور PNOZ عملکردهای ایمنی مانند E-STOP ، دروازه های ایمنی ، موانع نوری ، شبکه های نوری ، کنترل های دو دست ، تشک های حساس به فشار ، سرعت ، ایستادن و موارد دیگر را کنترل می کند. هر روز ، رله های ایمنی PNOZ خود را در میلیون ها برنامه در سراسر جهان اثبات می کنند.

در سال 1987 Pilz برای حفاظت از انسان و ماشین ، اولین رله توقف اضطراری را ثبت کرد. این یک نقطه عطف در فناوری ایمنی بود. رله های ایمنی PNOZ به سرعت به عنوان رایج ترین رله های ایمنی در جهان پیشرفت کردند. برند PNOZ اکنون مترادف با رله های ایمنی است.

هدف از استفاده رله ایمنی pilz چیست؟

رله های ایمنی پیلز دستگاه هایی هستند که عملکردهای ایمنی را پیاده سازی می کنند. در صورت بروز خطر ، رله ایمنی برای کاهش خطر در حد قابل قبول کار خواهد کرد.  هر رله ایمنی عملکرد خاصی را کنترل می کند. با اتصال آنها به رله های ایمنی دیگر ، می توان به نظارت کلی دستگاه یا کارخانه دست یافت و از تجهیزات و لوازم و همچنین نیرو های انسانی در یک کارگاه یا کارخانه و خصارات جانی و مالی جلوگیری کرد

تفاوت بین رله ایمنی و رله معمولی چیست؟

رله ایمنی به عنوان رله ای بدون عیب نمی باشد ، اما هنگام بروز خطا یک عمل منظم انجام می دهد.

رله های ایمنی پیلز دارای رنگ زرد می باشند. رله ایمنی پیلز قابل اعتماد و بسیارحساس می باشد و از رله های PILZ عمدتا برای کنترل مدار قدرت استفاده می شود.

سوئیچ رله و کاربرد آن؟

رله ها سوئیچ های برقی هستند که از الکترومغناطیس برای تبدیل محرک های برقی کوچک به جریان های بزرگتر استفاده می کنند. این تبدیل ها زمانی اتفاق می افتد که ورودی های الکتریکی الکترومغناطیس را فعال می کنند تا مدارهای موجود را شکل دهند یا شکسته شوند.

 

فروشگاه فنی مهندسی برق و صنعت پاوراکسین تامین کننده و وارد کننده انواع قطعات پیلز و همچنین دارای نمایندگی انواع محصولات برند پیلز می باشد.  برای خرید و مشاوره با متخصصین و مهندسین فروشگاه برق و صنعت پاوراکسین با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا مهندسین ما شما عزیزان را در خرید و انتخاب بهترین رله پیلز یاری رساند.

از همراهی شما غزیزان خورسندیم و کمال تشکر را داریم

 

براید دریافت اطلاعات بیشتر و در یافت لیست قیمت رله پیلز ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید و به دوستان خود معرفی کنید.

 

تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.