Image
کاربرد ترمومتر لیزی و انواع آن

حرارت سنج‌های غیر تماسی و یا ترمومترهای لیزری Non Contact Thermomete برای اندازه گیری دما از راه‌های دور استفاده می‌شود. ساخت ترمومترها خیلی پیچیده نمی‌باشد برای ساخت آن‌ها از سنسورهای مادون قرمز استفاده شده است و از طریق انرژی مادون قرمز ساطع شده از جسم می‌توان درجه حرارت شی را با ترمومتر لیزری اندازه گرفت یکی از مزایای ترمومترهای لیزری قابل حما بودن آن‌ها و یا پرتابل بودن آن می‌باشد که آن را در اصل ترمومتر تفنگی می‌نامند و این‌گونه ترمومترهای کاربرد آزمایشگاهی دارند
همان‌طور که در بالا گفته شد از ترمومترها برای اندازه گیری دمای اجسام از راه دور استفاده می‌شود. برخی از دماسنج لیزری قابلیت نصب پراب جهت اندازه گیری دما به روش تماسی را نیز دارا می‌باشد که به آنها ترمومتر دو کاره می‌گویند که جز بهترین ترمومتر لیزری‌ها در بازار هستند.

قیمت ترمومترهای لیزری

فروشگاه برق و صنعت پاور اکسین دارای نمایندگی فروش ترمومتر لیزری برند یونی‌اتی unit در ایران می‌باشد. مجموعه بسیار بزرگ پاور اکسین اعلام می‌دارد که دارای واردات انواع ابزار اندازه‌گیری unit | hioki | mastech | kyoritsu  و. ... می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاعات بیشتر و خرید مولتی مترها، آمپر مترها، مگر های دیجیتال، ترمومترهای لیزری و ... با ما در ارتباط باشید و از متخصصان خبره ما در عرصه برق و صنعت مشاوره رایگان دریافت نمایید. در ادامه می‌خواهیم شما را با ترمومترهای لیزری بیشتر آشنا سازیم و انواع ترمومتر و مشخصات فنی ترمومترهای لیزری را آشکار سازیم.
جهت خرید ترمومتر لیزری و در یافت قیمت ترمومترهای لیزری با ما تماس بگیرید.
02133902209

انواع ترمومتر لیزری

ترمومتر تفنگی دو لیزر
ترمومتر دیجیتال
ترمومتر لیزری صنعتی
ترمومتر لیزری پزشکی
ترمومتر لیزری بیمارستانی
تب‌سنج پزشکی
ترمومتر لیزری طبی
ترمومتر تفنگی تک لیزر
ترمومتر لیزری با قابلیت اتصال به کامپیوتر - دیتالاگر
دماسنج لیزری مادون قرمز
ترمومتر لیزری مخصوص سردخانه و یخچال‌های مواد غذایی و نشتی‌های حرارتی
ترمومتر ضد آب تفنگی
ترمومتر سه کاره از نوع تماسی - غیر تماسی (مادون قرمز) - کلمپی
ترمومتر لیزری با پراب فلکسیبل

مزایای ترموکوبل و انواع آن

می‌توان گفت یکی از رایج‌ترین و پرفروش‌ترین تجهیز اندازه گیری ترموکوپل می‌باشد فروش ترموکوبل در بازار بسیار رایج است. ترموکوبل‌ها را برای اندازه گیری دما در صنایع استفاده می‌کنند.
چگونگی ساخت ترموکوبل‌های صنعتی و تست انواع ترموکوبل
ترموکوپل یک سنسور دما ساده، مقاوم و مقرون به صرفه است که در طیف گسترده‌ای از فرایندهای اندازه گیری دما مورد استفاده قرار می‌گیرد.
از یک ترموکوپل صنعتی با استفاده از یک ترموکوپل معمولی که در تأسیسات برق و لوازم معمولی یافت می‌شود. با توجه به طیف گسترده ای از مدل‌ها و مشخصات فنی آنها، درک ساختار اساسی آن، نحوه عملکرد آن، دامنه‌های آن برای تعیین بهتر نوع و ماده مناسب ترموکوپل برای کاربرد شما بسیار مهم است.

انواع ترموکوپل

ترموکوپل نوع K
ترموکوپل نوع J
ترموکوپل نوع E
ترموکوپل نوع T
ترموکوپل نوع N
ترموکوپل نوع R، S و B

برای خرید ترموکوبل و همچنین دریفت کاتالوگ انواع ترموکوپل‌ها با فروشگاه برق و صنعت پاور اکسین تماس حاصل فرمایید مشاوران و متخصصان فروش پاور اکسین حاضر به ارائه خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشند شما می‌توانید بهترین قیمت ترمومتر لیزری را از تیم ما دریافت نمایید.

برخی از مدل‌ها و قیمت ترمومتر لیزری برند مستک (MASTECH)

ترمومتر (Laser thermometer) مستک مدل MS6530A
ترمومتر (Laser thermometer) مستک مدل MS6540B
ترمومتر (Laser thermometer) مستک مدل MS6550A
ترمومتر (Laser thermometer) مستک مدل MS6550B
ترمومتر (Laser thermometer) مستک مدل MS6531A
ترمومتر (Laser thermometer) مستک مدل MS6530
ترمومتر (Laser thermometer) مستک مدل MS6530C

ترمومتر لیزری

thermometerاینفرارد و غیر تماسی می‌تواند تشعشعات لیزری ساطع شده از سطوح مختلف را دریافت کند و بر اساس دما نمایش دهد. تمام اجسام اشعه مادون قرمز منتشر می‌کنند که میزان و شدت آن با دمای آن جسم متناسب است. thermometer لیزری می‌تواند اشعه‌های مادون قرمز را که جمع آوری نموده و با کالیبره شدن بر اساس دما نمایش می‌دهد.


 


مقالات مرتبط


ترمومتر دیجیتال (Digital Thermometer)

ترمومترهای دیجیتالی پرتابل (Portable Digital Thermometer) برای اندازه گیری و تست دما بکار می‌رود؛ در نگاه اول مشابه مولتی متر می‌باشند. در این ترمومترها دارای یک یا چند ورودی برای سنسور دما (ترموکوپل نوع K، J، Pt100 و…) می‌باشد و صفحه نمایشگر دیجیتال برای نمایش دما به درجه سانتیگراد یا فارنهایت دارد.
قابلیت این مدل‌ها قابل حمل بودن و امکان تست چندین نمونه دما در مکان‌ها و زمان‌های مختلف می‌باشد در حالی که سنسورهای دمایی مانند Pt100 به تنهایی در مکانی ثابت می‌شود و تنها دمای همان نقطه را می‌دهد. این ترمومترها قابلیت اندازه گیری دما هم‌زمان از دو نقطه تا 12 نقطه را دارد.

برخی از مدل‌های ترمومتر لیزری برند یونیتی (UNIT)

ترمومتر (Laser thermometer) یو نی تی مدل UT305A
ترمومتر (Laser thermometer) یو نی تی مدل UT305C
ترمومتر (Laser thermometer) یو نی تی مدل UT303A
ترمومتر (Laser thermometer) یو نی تی مدل UT300S
ترمومتر (Laser thermometer) یو نی تی مدل UT309A

ترمومتر نفوذی یا دماسنج میله‌ای

ترمومتر نفوذی یا دماسنج میله‌ای دستگاهی است که در صنعت دامپزشکی یا صنایعی که جامدات نرم تولید می‌کنند و نیز جهت گرفتن دما میانی محصولاتی که نیاز به اطلاعات دمایی دارند مورد کاربرد است.

ترمومتر عقربه‌ای

گیج دمای آنالوگ (Analogue Temperature Gauge) که به آن گیج دمای عقربه‌ای (ترمومتر عقربه‌ای) نیز گفته می‌شود وسیله‌ای است برای اندازه گیری و نمایش دمای اجسام و سیال‌ها. ترمو ول یا غلاف به‌کاررفته در گیج‌های دمای آنالوگ به‌منظور حفاظت سنسور اندازه گیری دما در برابر تماس مستقیم با سیال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ترمومتر بی متال

ترمومترهای بی متال از نوع تماسی و جزء پرمصرف‌ترین وسائل اندازه گیری سنجش دما می‌باشند و در اکثر وسائل نظیر ترموستات اتو یا سماور و یا نشان‌دهنده دمای آب‌گرم‌کن کاربرد دارند.
نمونه‌های صنعتی با شکلی شبیه فشارسنج (پرش گیج) با دنباله ای که بسته به کاربرد آن می‌تواند از زیر یا از پشت و استیل یا برنجی باشد و معمولاً قطر صفحه 5 تا 10 و 15 سانت موجود می‌باشند.
رنج دمایی که می‌توان از این ترمومتر ها استفاده کرد معمولاً از منهای 40 تا حداکثر 300 درجه سانتیگراد است.

ترمومتر گازی

ترمومتر و یا دماسنج گازی که به ترمومتر دنباله دار هم معروف است در حقیقت از همان قوانین ساده گازهای کامل استفاده کرده و با توجه به افزایش فشار در اثر افزایش دما در حجم ثابت با اندازه گیری این فشار و کالیبره آن برحسب دما مقدار دما را اندازه‌گیری کرد. در حقیقت دماسنج گازی نوع فشارسنج محسوب می‌گردد. مزیت این دماسنج نسبت به دماسنج‌های بی متال افزایش طول دنباله آن تا چند متر است. در حقیقت دنباله این ترمومترهای از یک لوله موئین تشکیل شده که معمولاً به کمک شیلد از محیط اطراف عایق می‌شوند و تنها قسمت حباب شکل انتهای آن حساس به دما بوده و به عنوان سنسور تجهیز در نظر گرفته می‌شود. در مدل‌های پیشرفته‌تر دماسنج‌های گازی جهت خنثی نمودن ختای محیط در اثر افزایش طول دنباله از لوله موئینی به‌موازات لوله اصلی استفاده کرده و حتی محیط را به صورت عکس از مقدار دمای اصلی کم می‌کنند تا مقدار دقیق دما به دست آید.

فروشگاه فنی مهندسی برق و صنعت پاور اکسین دارای واردات انواع ترمومترهای لیزری، ترموکوبل، مولتی متر هیوکی، ولت متر، آمپر متر دیجیتالی، آمپر متر کلمپی، مگر دیجیتال، مولتی متر رومیزی، پراپ، دماسنج، باد سنج، خازن سنج دیجیتال و. ... در برندهای UNIT | MASTECH | HIOKI | KYORITSU می‌باشد. برای دریافت مشخصات فنی ترمومترهای لیزری و خرید انواع ترمومترها با متخصصین و مهندسین ما تماس بگیرید. برای مشاوره رایگان با مهندسین فروشگاه پاور اکسین تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه پاور اکسین را با دوستان خود به اشتراک بگزارید.

تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.