Image
چگونه استابلایزر خود را انتخاب نمایید

نکات ساده برای انتخاب یک تثبیت کننده: برای انتخاب stabilizer و برقرار کننده ولتاژ باید به میزان ولتاژ ، جریان و قدرت دستگاه توجه نماییم. در هند ولتاژ سرویس استاندارد 230VAC ، 50  هرتز خواهد بود. برای به دست آوردن حداکثر توان - تمام تجهیزات لازم برای اتصال به تثبیت کننده "230 x حداکثر جریان فعلی" را ضرب کنید.

راهنمایی خرید stabilizer ، استابلایزر

خطوط برق ما دارای نوسانات زیادی می باشد ، که این نوسنات باعث آسیب رساندن به و سایل ما همچون، تلویزیون ، یخچال ، تهویه مطبوع و غیره می شود و تجهیزات با ارزش ما را به طور جدی تحت تأثیر قرار می دهند ،و حتی باعث آسیب دیدگی دائمی وسایل ما می شوند. اما این مشکل توسط یک لرزش گیر یا تثبیت کننده ولتاژ مناسب قابل حل می  باشد.

این امر از ورود نوسانات ولتاژ نامطلوب به وسایل برقی شما جلوگیری می کند ، در نتیجه عملیات آن بدون دردسر خواهد بود. فروشگاه فنی مهندسی برق و صنعت پاوراکسین با دارابودن متخصصین در عرصه صنعت برق می تواند مجموعه ای از تثبیت کننده های مورد نیاز را برای برآورده کردن نیازهای مختلف کاربردها در زندگی روزمره خود ارائه دهد. تثبیت کننده های ما با محافظت از انواع وسایل برقی شما در برابر نوسانات ولتاژ بسیار مهم می باشد. این تجهیزات با جدید ترین فناوری و اقدامات با کیفیت دقیق طراحی و ساخته شده اند. ما با استفاده از این لرزشگیر های ولتاژ می توانیم از خسارات ناشی بر دیگر تجهیزات خود جلوگیری کنیم پس با این وجود می توان گفت که استابلایزر برای پیشگیری از آسیب دیدگی وسایل ویا منبع تغذیه ها بسیار لازم و مفید می باشد.

کارایی استابلایزر و چگونگی حفاظت از لوازم و تجهیزات؟

استابلایزر ها یا ایمن کننده های ولتاژ (اغلب به عنوان تنظیم کننده های ولتاژ خودکار و ایمن نامیده می شوند) ابزاری استاتیک برای تثبیت ولتاژ ابزار شما قبل از تغذیه با تجهیزات متصل هستند. اگر نوسان ولتاژ موجود در این نرم افزار را تشخیص دهد ، آن را به صورت داخلی تنظیم می كند تا در صورت كم بودن ولتاژ مصرفی ، دامنه مداوم ولتاژ خروجی را تحویل دهد. تثبیت کننده شما آن را حس می کند ، آن را به سطح ولتاژ مورد نیاز افزایش می دهد و سپس به تجهیزات متصل تغذیه می کند تا بدون مشکل کار کند. این اتفاق برعکس در صورت وجود ولتاژ بالا که در خط ابزار ظاهر می شود.
ثابت کننده های ولتاژ یا stabilizer این کار را با استفاده از یک مدار الکترونیکی انجام می دهند ، که باعث می شود شیرهای مورد نیاز یک ترانسفورماتور داخلی با کمک رله های الکترومغناطیسی با کیفیت بالا برای تولید ولتاژ مطلوب تغییر کند. اگر ولتاژ مورد نیاز در محدوده موجود نباشد ، مکانیسم شیر ترانسفورماتور مورد نیاز را تغییر می دهد و بدین ترتیب ولتاژ را در محدوده ایمن قرار خواهد داد.
بنابراین استابلایزر با نظارت متداول و تثبیت نوسانات ولتاژ موجود در این نرم افزار ، به عنوان نگهبان ایمن بین تجهیزات و ابزار شما عمل خواهد کرد. این اطمینان حاصلمی شود که دستگاه با ارزش شما از ولتاژ ثابت تثبیت شده ای به عنوان ورودی آن برای یک کار بدون دردسر و عمر طولانی بهره می برد.

چگونگی انتخاب استابلایزر مورد نیاز؟

انتخاب یک استابیلایزر متناسب با برنامه های شما بسیار مهم است و باید در انتخاب آن بسیار دقت نمایید. وبرای انتخاب استابیلایزر باید به چند نکته کیلیدی توجه نمایید نظیر: طبیعت ، دامنه مصرف انرژی برنامه شما و میزان نوسانات ولتاژ است که در محل شما تجربه می شوند. شما باید از درجه تجهیزات برای محافظت بدانید - رتبه بندی ها معمولاً به عنوان KW ، KVA یا Amps ذکر می شوند. شما همچنین باید ولتاژ و فرکانس خط اسمی را به دست بیاورید تا بتوانید استابیلایزر مورد نیاز را تهیه نمایید.

چند نکته ساده برای انتخاب یک stabilizer

میزان ولتاژ ، جریان و قدرت دستگاه را بررسی کنید. (روی برچسب مشخصات در نزدیکی سوکت برق نوشته شده است) و بعد از آن باید کتابچه راهنمای کاربر را بررسی کنید.

  در هند ولتاژ سرویس استاندارد 230VAC ، 50 هرتز خواهد بود.

برای به دست آوردن حداکثر توان - تمام تجهیزات لازم برای اتصال به تثبیت کننده "230 x حداکثر جریان فعلی" را ضرب کنید. برای رسیدن به امتیاز تثبیت کننده ، 20-25٪

حاشیه ایمنی را اضافه کنید. اگر برنامه دارید بعداً دستگاههای بیشتری اضافه کنید ، می توانید بافر را برای آنها حفظ کنید.

همچنین باید جریان را که هنگام روشن کردن دستگاه جریان دارد ، در نظر بگیرید. اگر پایدارکننده ولتاژ از نظر وات نیز دارای امتیاز باشد ، یک ضریب توان 0.8 (W = V * A * pf) فرض کنید.

مهمترین چیز این است که از ماهیت بار متصل به تثبیت کننده مطلع شوید. ابتدا باید تمام وسایلی را که به یک تثبیت کننده وصل شده اند ، برق (یا وات) را یادداشت کنید.

مجموع مصرف برق (یا وات) باعث می شود بار در لرزش گیر در وات به شما برسد. اما بیشتر اندازه های تثبیت کننده آن در VA (ولت آمپر) یا kVA (کیلو ولت آمپر که برابر با 1000 ولت آمپر است). اگرچه برای به دست آوردن VA واقعی (یا ولت آمپر) از واتس (W) باید برخی از اندازه گیری ها را انجام دهید ، اما برای تقریبی ، می توانید مقدار وات را 20٪ افزایش دهید تا اندازه تقریبی VA مورد نیاز را بدست آورید. بنابراین برای مثال اگر مبلغ وات متصل به تثبیت کننده شما 4000 باشد می توانید یک تثبیت کننده 4200 VA یا 4.2 kVA بگیرید. (لطفا توجه داشته باشید که 20٪ برای سیستم های مسکونی مناسب است و اگر ضریب قدرت شما بد باشد ممکن است در صنایع کار نکند). البته برای انتخاب استابلایزر مورد نیاز باید به محل خو دقت نمایید که در مکان های مرطوب و یا در دجه بالای گرما ی زیاد قرار نگیرد که باعث آسیب دیدگی نشود. از سطح نوسانات برق که در مکان شما متداول است ، ایده بگیرید. (به عنوان مثال نواحی ولتاژ بسیار کم / زیاد ، منطقه ولتاژ بالا / پایین متوسط ​​و غیره). شما باید محدوده کاری لرزشگیران خود را انتخاب کنید که پاسخگوی تقاضای مکان شما باشد. به عنوان مثال ، اگر موقعیت مکانی شما دارای نوسانات ولتاژ بسیار کم و زیاد باشد ، ممکن است لازم باشد تثبیت کننده را با طیف وسیعی از کار انتخاب کنید.

 

ویژگی های برجسته یا مهم در stabilizer

1- نصب استابلایزر

از آنجا که یک تثبیت کننده ولتاژ با نیروی الکتریکی کار می کند ، همیشه خطر خیس شدن یا آسیب دیدن استابلایزر در هنگام قرار دادن روی زمین یا هر جای ناایمن وجود دارد. به همین دلیل است که بسیاری از تثبیت کننده ها می توانند به صورت دیواری نصب شده یا در سطح بالاتر قرار گیرند ، نه تنها از آن در برابر هرگونه صدماتی محافظت می کنند بلکه همچنین از خانواده شما ، به ویژه کودکان کوچک ، در معرض خطر برق گرفتگی محافظت می کنند.

2- شاخص های تثبیت کننده ها

نشانگرها ولتاژ تنظیم شده به منظور تأمین برق دستگاه را نشان می دهند. مدل های جدیدتر نیز با نشانگرهای LED فعال می شوند.

3- سیستم تأخیر زمان استابیلایزر

این ویژگی یک گذر زمان را امکان پذیر می کند به طوری که کمپرسور داخلی (در صورت یخچال یا سیستم تهویه هوا و غیره) زمان کافی برای تعادل جریان جاری در هنگام وقوع قطع برق کوتاه مدت به دست می آورد.

4- استابلایزر دیجیتال

با استفاده از دقیق تر و قابل اطمینان تر بودن عملکرد تثبیت کننده ، بسیاری از جدیدترین مدل ها دیجیتالی شده اند. آنچه در مورد این مدل های جدید جالب است این است که نه تنها آنها دیجیتالی می شوند بلکه خود را با انواع دستگاه ها هماهنگ می کنند. بنابراین تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که تثبیت کننده را از یک دستگاه به دستگاه دیگر منتقل کنید تا آن را به کار ببرد. بیشتر آنها همچنین در صورت نصب به ژنراتور متصل و سازگار می شوند.

5- حفاظت از اضافه بار

در صورت اضافه بار در دستگاه عمل قطع انجام می شود و بدین گونه استابلایزر باعث حفاظت از لوازم و تجهیزات ما می شود.

آیا یخچال و فریزرهای مدرن دارای تثبیت ولتاژ داخلی هستند؟

لوازم جدید ومدرنیزه (یخچال ها و سیستم های تهویه هوا) دارای دامنه ولتاژ بیشتری برای کار هستند ، یعنی اگر در گذشته ، یخچال و فریزرها فقط بین 200-240 ولت خوب کار می کردند ، اکنون دامنه بزرگتر 170-290 ولت دارند. یخچال فریزر دارای قطع ولتاژ بالا و پایین است ولی برای این گونه لوازم هیچ استابلایزری در نظر گرفته نشده است. استفاده از تثبیت کننده ولتاژ با چنین وسایلی ممکن است لازم نباشد مگر اینکه ولتاژ در ناحیه شما خیلی بالاتر یا پایین تر از حد مجاز دستگاه کار کند.

آیا هروسیله مختلفی باید دارای یک استابلایزر مختلف باشد؟

تثبیت کننده های ولتاژ بسته به دستگاهی که قرار است مورد استفاده قرار گیرند بهینه سازی شده اند. آنها بر اساس محدودیت انرژی و ویژگی های یک وسیله خاص طبقه بندی می شوند. هر وسیله ای در خانه ما محدودیت انرژی خاصی دارد. با توجه به محدودیت های خاص ، تثبیت کننده های مربوطه طراحی می شوند. انواع مختلف تثبیت کننده ها یا استابلایزر ها عبارتند از:

  1. تثبیت کننده تهویه هوا
  2. استابلایزر مخصوص تلویزیون ها و ال ای دی هاLED
  3. تثبیت کننده یخچال و فریزر
  4. stabilizer های تلویزیون CRT ، سیستم های موسیقی
  5.  تثبیت کننده ماشین لباسشویی ، تردمیل ، اجاق گاز
  6.  تثبیت کننده های اصلی

چگونه می توان متوجه شد که استابلایزر مورد نیاز ما می باشد؟

اول و مهمترین نکته این است که شما باید هنگام اتصال به لرزشگیر ، کل انرژی مصرفی وسایل خود را محاسبه کنید ، مخصوصاً هنگام روشن بودن. درک انرژی مصرفی در هنگام روشن کردن وسایل متصل به پایدارکننده بسیار مهم است زیرا وسایل یا دستگاه در زمان کار دو برابر بیشتر از زمان شروع کار مصرف می کنند.

 

فروشگاه فنی مهندسی برق و صنعت پاوراکسین تامین کننده و وارد کننده انواع ملزومات و یا تجهیزات برق صنعتی و همچنین با دارا بودن مجرب ترین مهندسین و متخصصین خبره در عرصه برق می تواند به شما عزیزان برای خرید انواع استابلایزرفاراتل مشاوره بدهد برای مشاوره و خرید انواع استابلایزر از فروشگاه برق و صنعت پاور اکسین با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاعات بیشتر از تثبیت کننده های برق و یا استابلایزر های بازرگانی برق وصنعت پاوراکسین مارا در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید

تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.