Image
چگونگی عملکرد یک تثبیت کننده ولتاژ یا استایلایزر

کلیه سیستم های الکتریکی و الکترونیکی برای کار با حداکثر راندمان با ولتاژ منبع داده شده با نام ولتاژ اسمی کار تولید و می شوند. به دلایل مختلف زیادی ، ولتاژ توزیع انرژی ثابت نمی ماند ، و نوسانات قابل توجهی در مقدار اسمی را نشان می دهد ، که منجر به اسیب رساندن به دستگاه می شود ، نه تنها از دست دادن بهره وری افزایش قابل توجهی نیز در شکست ایجاد می کند.

stabilizer دستگاه های الکترونیکی هستند که وظیفه تصحیح ولتاژ و هم چنین تثبیت ولتاژرا برعهده دارند تا از خسارات ناشی از نوسانات انرژی و یا ولتاژ به دیگر تجهیزات مورد استفاده از استابیلایزر جلو گیری کند.تثبیت کننده ولتاژ مانند  UPS عمل میکند و کار اصلی آن ، حفاظت از تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی می باشد.

کارکرد اصلی استابلایزرها

کارکرد اصلی یک stabilizer به دین گونه می باشد که ولتاژ خروجی را از تجهیزات متصل به خود تغذیه می کند تا حد امکان نوسانات را کاهش داده و اطمینان حاصل کند که نوسانات در برق الکتریکی جبران شود و همچنین خروجی آن از یک مقدار پایدار جلوگیری می کند.  یکی دیگر از مزایای استابلایزر ها دارا بودن فیلتزهای الکترونیکی می باشد که این امر باعث سرکوبی نویز و اوج ولتاژ می باشد.

مزایای تثبیت کننده ولتاژ یا استابلایزرها:

عمر تجهیزات را افزایش می دهند.
کاهش نقض تجهیزات.
حفظ منبع تغذیه تثبیت شده.

کاهش سر و صدا ، تداخل و صاعقه.
محافظت از ولتاژ های زیر و بالای ولتاژ شبکه.
دارای عمکرد در موارد اضافه بار و گرمای بیش از حد.
سیگنال وقایع از شبکه اصلی.

تثبیت کننده ولتاژ یک راه حل کارآمد با هزینه متوسط است ، برای کسانی که می خواهند از تجهیزات (سخت افزار) خود در برابر تغییرات (نوسانات) در برابر ولتاژ ، و سر و صدای موجود در شبکه محافظت کنند ، توصیه می شود. هیچ چیز برای تجهیزات الکترونیکی از منبع تغذیه فیلتر شده ، محافظت شده و پایدار مهم نیست!

اهمیت کار استابیلایزر و تثبیت کننده ولتاژ

داشتن یک تثبیت کننده ولتاژ با یخچال ، تهویه هوا ، تلویزیون ، تجهیزات کوره ، اجاق گاز میکرو ، سیستم های موسیقی ، ماشین لباسشویی و غیره بسیار متداول و حائظ اهمیت می باشد. این امر به این دلیل است که هرکدام از لوازم برقی به گونه ای طراحی شده اند که می توانند تحت ولتاژ خاصی کار کنند تا عملکرد مطلوب را ارائه دهند. اگر ولتاژ دارای نوسان باشد ، دستگاه باید در شرایط بدتری کار کند یا حتی ممکن است آسیب دیده باشد. در کاربردهای خانگی و صنعتی ، معمولاً از رگولاتورهای ولتاژ اتوماتیک استفاده می شود تا ولتاژ در تجهیزات خاص ثابت بماند.

استابلایزر و یا تثبیت کننده ولتاژ چیست؟

همانطور که از نام این محصول پیداست ، اگر ولتاژ منبع تغذیه در یک محدوده معین تغییر کند یا نوسان کند ، ولتاژ، تثبیت یا تنظیم می شود. استابلایزر یک وسیله برقی است که در شرایط بیش از حد و تحت ولتاژ ، ولتاژ ثابت را به یک بار تغذیه می کند. این دستگاه این شرایط ولتاژ را ردیابی می کند و به همین ترتیب ولتاژ را به دامنه مورد نظر می رساند.تا به منبع تغذیه آسیبی وارد نگردد. تثبیت کننده های ولتاژ وسیله ای برای تنظیم ولتاژ تأمین کننده بار می باشند و  اینها به معنای تأمین ولتاژ ثابت نیستند. در عوض ، بار یا سیستم را در یک ولتاژ قابل قبول کار می کند. مدار داخلی یک تثبیت کننده شامل ترانسفورماتور / ترانسفورماتور ، واحد یکسو کننده ، مقایسه کننده ها ، مدار سوئیچینگ و رله ها می باشد. در مورد تثبیت کننده های دیجیتالی مدرن ، از میکروکنترلر یا میکروپروسسور به عنوان واحد کنترل مرکزی استفاده می شود.

 

انواع مختلفی از تثبیت کننده ولتاژ در بازار امروز از تولید کنندگان مختلف وجود دارد. استابلایزرها دارای درجه KVA متفاوت برای دامنه طبیعی هستند (برای تولید خروجی 200-240V با توان 20-35 ولت برای برد ورودی 180-270V) و همچنین طیف گسترده ای (برای تولید خروجی 190-240V با افزایش 50-55V برای محدوده ورودی 140-300V) برنامه های کاربردی اینها به عنوان تثبیت کننده اختصاصی برای خانه های مختلف و همچنین وسایل صنعتی از قبیل تهویه هوا ، تلویزیون LCD / LED ، یخچال ، سیستم های موسیقی ، ماشین لباسشویی و همچنین به عنوان یک واحد بزرگ بزرگ برای کلیه لوازم موجود است. تثبیت کننده ها انرژی بسیار کمتری مصرف می کنند ، به طور معمول حدود 2 تا 5٪ حداکثر بار (یعنی ، امتیاز پایدارکننده). اینها دستگاههای با راندمان بالا هستند ، به طور معمول 95 تا 98٪. تثبیت کننده ها و استابلایزر ها دارای دونوع فاز از نظر ساختارمی باشند که مطالب فوق دارای هر دو تکنیک یعنی تک فاز و سه فازمی باشند. هر دو تثبیت کننده ولتاژ خودکار دیجیتال و دیجیتال از تولید کنندگان شناخته شده در دسترس هستند.

ویژگی های استابلایزر های مدرن

دارای حفاظت از ولتاژ بالا
دارای محافظت در برابر اضافه بار
دارای تعویض ولتاژ صفر
دارای حفاظت از تغییر فرکانس
دارای صفحه نمایش قطع ولتاژ و غیره.

فروشگاه فنی مهندسی برق و صنعت پاوراکسین وارد کننده و تامین کننده انواع استابلایزر های سروو و ایستاتیک در برند های مختلف نظیر استابلایزر برند امگا، استابیلایزر دلتا،‌استابلایزر سارا، استابیلایزر فاراتل، استابیلایزر توبیشی، استابلایزر یاسکاوا و ..... می باشد. فروشگاه برق وصنعت پاوراکسین با دارابودن مهندسین و متخصصین مجرب و خبره در عرصه برق صنعتی می تواند شما عزیزان را برای خرید و مشاوره درباره انواع استابلایزر یاری رساند. برای مشاوره و یا خرید انواع استابلایزر های خانگی ، اداری ، تجاری و... با مهندسین فروشگاه برق و صنعت پاوراکسین با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاعات بیشتر از استابلایزر های سروو موتوری تک فتز و سه فاز گروه برق و صنعت پاوراکسین را در صفحات مجازی دنبال نمایید

تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.