Image
باتری یوپی‌اس (ups)

برای مطرح‌کردن باتری یوپی‌اس (ups) و شناختن آن باید به چند سؤال پاسخ داده شود تا بتوانیم دستگاه یوپی‌اس و خود باتری یو پی اس رو بهتر بشناسیم و برای خرید باتری یو پی اس مناسب اقدام کنیم. سؤالات متداولی که خریدان باتری یوپی‌اس از فروشنده‌های باتری یوپی‌اس و دستگاه‌های ups اغلب می‌پرسند نظیر:

باتری یوپی‌اس (ups) چیست؟ عملکرد باتری یوپی‌اس چگونه می‌باشد؟ وظایف دستگاه‌های یوپی‌اس به چه صورت می‌باشد؟ نقش باتری‌های یو پی اس چیست؟ شما فروش یو پی اس هم دارید؟ یو پی اس چیست؟ کاربرد یو پی اس؟ برای یو پی اس باتری چند آمپر میزارن؟ شارژر باتری یو پی اس چیست؟

ما در این مقاله قصد داریم شما را با باتری‌های یوپی‌اس و همچنین کاربرد باتری‌های یوپی‌اس و نحوه خرید باتری یوپی‌اس آشنا سازیم. برای این که بتونیم اشنایی با نحوه خرید بهترین باتری برای یوپی‌اس داشته باشیم باید به سؤالات مطرح شده در بالا جواب داده شود.

باتری یوپی‌اس چیست؟

باتری‌های یوپی‌اس همان باتری‌های سیلد لید اسید و یا سیلد اسید و همچنین سرب اسید هستند. باتری‌های سرب اسیدی و یا سیلد اسید بهترین باتری برای یوپی‌اس می‌باشد باتری‌های سرب اسید یا سیلد لید اسید از نوع باتری‌های خشک می باشند.

باتری‌های یو پی اس دارای تفاوت‌هایی با باتری‌های ماشینی می‌باشد که این تفاوت‌ها باعث شده تا نتوانیم از باتری‌های اتمی و یا باتری‌های ماشینی برای یوپی‌اس استفاده کنیم. یکی از این تفاوت‌ها می‌توان گفت که تکنولوژی باتری‌های ماشینی با باتری‌های یوپی‌اس کاملاً متفاوت می‌باشد.

باتری‌های خشک اسیدی به دلیل قابلیت بالایی که دارند و می‌تواند در جای ثابت باقی بمانند امروزه امکانات زیادی رو به مصرف‌کنندگان خود ارائه داده به طور مثال از باتری‌های سیلد اسید برای کمپ‌های چادری، یخچال‌های DC، سیستم‌های خورشیدی و ... استفاده می‌شود..

سازندگان وبرند های باتری‌های یوپی‌اس UPS

باتری‌های سیلد لید اسید و یا سرب اسید دارای سازندگان متنوعی هستند. فروشگاه فنی مهندسی برق و صنعت پارو اکسین ارائه‌کننده و تأمین‌کننده انواع باتری‌های سیلد اسید یا باتری‌های UPS در برندهای باتری UPS کیاسل، باتری یو پی اس هیتاکو، باتری سیلد اسید لانگ، باتری سرب اسید صبا، باتری خشک یوپی‌اس فاراتل، باتری موریسل، باتری یوپی‌اس یورونت، باتری رستار و...... تیم مهندسی پاور اکسین می‌تواند شما عزیزان را در خرید باتری‌های یوپی‌اس با کیفیت همراهی کند برای در یافت لیست قیمت باتری و کاتالوگ باتری‌های یوپی‌اس با تیم مهندسی ما در ارتباط باشید.

وظایف دستگاه‌های یوپی‌اس به چه صورت می‌باشد؟

برای شناخت وظایف و عملکرد دستگاه یوپی‌اس باید اول بدانیم که یو پی اس چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
یو پی اس یا همان برق اضطراری برای زمان‌هایی که مراکز یا مکان‌هایی که برق شهری ندارند یا برق می‌رود می‌توان آن را راه‌اندازی کرد تا به ما توسط برق باطری و تبدیل کنده ولتاژ برق شهری ارائه دهد در کل به دستگاه‌های برق اضطراری  UPS گفته می‌شود.

برای ساده کردن تعریف یوپی‌اس می‌توانیم بگیم در زمان رفتن برق بسیاری از سازمان‌ها، ادارات، شرکت‌ها و مؤسساتی که از تجهیزات الکترونیکی استفاده می‌کنند با صدمات، تلفات و شاید خسارت‌های جبران‌ناپذیری مواجه شوند، در این شرایط به نقش مهم انواع دستگاه‌های یوپی‌اس پی می‌بریم.
باتری یو پی اس ups قبل از اینکه منبع انرژی باتری یوپی‌اس تمام شود. از مدت قطع جریان برق حدود 5 تا 15 دقیقه به شما فرصت می‌دهد تا اطلاعات و داده‌هایتان را ذخیره کنید و با خیال راحت از برنامه خارج شوید

انواع دستگاه‌های یوپی‌اس و عملکرد آن

UPS یا Uninterruptible power supply (منبع تغذیه بدون توقف) یک دستگاه الکترونیکی است که از آن برای ایجاد ثبات در جریان تغذیه تجهیزات الکتریکی استفاده می‌شود.

وظایف دستگاه برق اضطراری یا یوپی‌اس

دستگاه‌های یوپی‌اس وظایف متعددی دارد اما در این جا مهم‌ترین وظایف و مزایای یوپی‌اس را شرح می‌دهیم. کاربرد یوپی‌اس نظیر:

تغذیه تجهیزات الکترونیکی در صورت قطع برق
محافظت از تجهیزات در مقابل افزایش یا کاهش‌های ناگهانی ولتاژ
محافظت در مقابل نویز
محافظت در مقابل بی‌ثباتی در فرکانس برق شهر
نقش باتری یوپی‌اس (ups)
UPS به طور معمول برای محافظت از رایانه‌ها، مراکز داده، تجهیزات مخابراتی و یا سایر تجهیزات الکتریکی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

دستگاه یو پی اس چگونه کار می‌کند؟

زمانی که برق شهر وصل می‌باشد یو پی اس از برق 220 ولت برای شارژ کردن باتری‌ها استفاده می‌کند و در کنار آن از طریق همان برق تجهیزات الکتریکی وصل شده را نیز تغذیه می‌کند.
بعد از قطع شدن برق شهری باتری‌های یو پی اس وارد عمل شده و برای مدت زمان کوتاهی تجهیزات را تغذیه می‌کنند.


مقالات مرتبط


برای یو پی اس باتری چند آمپر قرار میدهند؟

انتخاب باتری چند آمپر و یا بهترین باتری یو پی اس بسته به توان مصرفی و تجهیزات مورد استفده مصرف کننده دارد باید اول توان‌های مصرفی خود را محاسبه کنیم و بعد با زمان مصرف خود ضرب کنیم و توان مصرف در هر ساعت خود را به دست بیاریم. بعد از انجام تمامی موارد فوق می‌توان جریان مناسب باتری برای یوپی‌اس را انتخاب کرده و آن را کارگزاری نماییم.

شارژر باتری یوپی‌اس چیست؟

شارژر باتری همان تبدیل کننده ولتاژ برق شهر 220 ولت به ولتاژ برق مستقیم ویا همان DC می‌باشد. شارژرهای یو پی اس همانند شارژرهای معمولی عمل می‌کنند اما به دلیل اینکه دستگاه‌های یو پی اس یه سیستم کامل متشکل از اینورتر و باتری و شارژر باتری می‌باشد و همچنین به دلیل اینکه شارژر باتری داخل یوپی‌اس فقط توانایی شارژ باتری‌های یوپی‌اس داخل سیستم رو دارد به آن ها شارژر باتری یوپی‌اس گفته می‌شود.

شارژ باتری‌های یو پی اس

برای شارژ باتری یوپی‌اس باید پیش از هر چیزی، عوامل پیش از شارژ را بررسی کنید و مطمئن شوید که امنیت به طور کامل برقرار شده. سپس قطب‌های مثبت و منفی باتری را شناسایی کنید و آنها را علامت‌گذاری کنید. حالا نوبت به اتصال کابل‌ها می‌رسد. کابل منفی را به قطب منفی باتری و کابل مثبت را به قطب مثبت باتری متصل کنید تا در نهایت با اتصال به برق، جریان برق به درستی در باتری هدایت شده و باتری دستگاه یو پی اس شما شارژ شود.

باتری‌های یو پی اس مناسب دستگاه یوپی‌اس

باتری‌های یوپی‌اس به طور عمده در 4 دسته جای دارند:

نیکل کادمیوم
اسید سرب
لیتیوم یون
سیلور آلکالین

هر یک از این باتری‌ها با ساختار و ترکیب متفاوتشان دارای مزایا و معایبی می‌باشند ولی بهترین و مناسب‌ترین باتری یوپی‌اس که در دستگاه‌های یوپی‌اس استفاده می‌شود، باتری یو پی اس اسید سرب می‌باشد.
باتری یوپی‌اس اسید سرب نیز در دو نوع تر (درپوش باز) و خشک (درپوش بسته) موجود هستند.
باتری‌های یو پی اس اسید سرب خشک (درپوش بسته) به دلیل عدم نیاز به سرویس و نگهداری و همچنین طول عمر بالاتر نسبت به نوع تر (درپوش باز) طرفداران بیشتری دارد.
بسته به شرایط و نوع نیاز می‌توانید باتری یوپی‌اس موردنظر خود را انتخاب کنید.

نکته: باتری نیکل کادمیوم نسبت به سایر باتری‌های یو پی اس از طول عمر بالاتری برخوردار است.

لیست قیمت باتری‌های یوپی‌اس

فروشگاه برق و صنعت پاور اکسین دارای انواع باتری‌های سرب اسید یا سیلد اسید یوپی‌اس UPS در برندهای معتبر باتری کیاسل، باتری لانگ، باطری موریسل، باتری ریتار، باطری رستار، باطری ولتا مکس، باتری پاوررکس، باتری هیتاکو، باتری صبا، باتری کیهان، باتری یورونت، باطری سایکل و ... در آمپرهای 7.2 تا 200 آمپر با ولتاژ 12 می‌باشد.

برای در یافت اطلاعات بیشتر و دریافت لیست قیمت و اطلاع از تاریخ تولید باتری‌های یوپی‌اس با مهندسین و متخصصین تیم فنی مهندسی پاور اکسین تماس حاصل فرمایید. جهت خرید باتری‌های UPS و مشاوره رایگان با متخصصین پاور اکسین تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت بروز اطلاعات و خرید باتری های سیلد لید اسید خشک یو پی اس UPS فروشگاه فنی مهندسی برق و صنعت پاور اکسین را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید.

تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.