مطالب سایت در حال بروز رسانی می باشد.
Image

نصب شما از کجا باید اینورتر شما را سوار کند؟

تقریباً همه اینورترها به عنوان یک قسمت عادی از کار خود ، گرما تولید می کنند. هرچه دمای کار پایین تر باشد ، راندمان آن بیشتر است و به عنوان یک قاعده کلی ، اجزاء کم فشار تر هستند. بنابراین منطقی است که اینورتر را در خنک ترین و بهترین حالت تهویه مناسب برای به حداکثر رساندن بازده و عملکرد انرژی نصب کنید. از ظهور دیوارهای شمالی در معرض تابش مستقیم نور خورشید در هنگام ظهر خودداری کنید ، در حالی که و به صورت روبرو با دیوار روبرو هستید ، در زیر یک ایوان کوچک که سایه آن را فراهم می کند مناسب تر است. داخل گاراژها همچنین می تواند یک مکان خوب باشد ، تا زمانی که اینورتر برای مدت طولانی روز از آفتاب مستقیم دور باشد. از نصب کننده بخواهید که یک نقطه نصب خوب را توصیه کند.

معکوس کننده

کار اصلی اینورتر تبدیل برق DC (جریان مستقیم) از بانک باتری یا پنل های خورشیدی به AC (جریان متناوب) است که برای اکثر لوازم مورد نیاز است. برای انجام این کار ، باید ولتاژ DC ثابت را بگیرد و آن را به یک منحنی موج سینوسی که از بالا و زیر 0 ولت می رود ، تغییر دهید. هنگامی که اینورترها برای اولین بار بیرون آمدند ، متداول ترین روش برای انجام این کار این بود که ولتاژ مستقیم و بالا برود و یک سیگنال مسدود ایجاد کند. به این موج سینوسی اصلاح شده گفته می شود که در تصویر زیر به رنگ نارنجی دیده می شود. امواج سینمایی پیشرفته تر پیشرفته چندین مرحله را انجام می دهند ، سعی می کنند به یک موج سینوسی ناب نزدیک شوند.

 

در تصاویر زیر می توانید خروجی یک موج سینوسی اصلاح شده را بر روی یک اسیلوسکوپ در سمت چپ مشاهده کنید. یک موج خالص سینوس در سمت راست نشان داده شده است. به غیر از این که سیگنال چگونه به نظر می رسد ، تفاوت بین دو خروجی چیست؟

عکس

یک اینورتر موج سینوسی اصلاح شده می تواند برای سیستمهای ساده ای استفاده شود که هیچ لوازم الکترونیکی ظریف و یا تجهیزات صوتی ندارند که ممکن است موج صاف را انتخاب کنند و یک حفره ایجاد کنند. تلویزیون های قدیمی لوله و موتورهای دارای برس معمولاً با موج سینوسی اصلاح شده خوب هستند. ساعت دیجیتالی شما به احتمال زیاد جالب خواهد بود و شارژرهای باتری معمولاً ساده کار نمی کنند. به نظر می رسد برخی تجهیزات خوب کار می کنند ، اما ممکن است گرم تر از موج سینوسی خالص باشند و عمر آن را کاهش دهند.

اگر قصد خرید اینورتر موج مربعی اصلاح شده را دارید تا چند دلار از هزینه سیستم خود بپردازید ، توجه کنید. یک مجموعه کامل از لوازم مدرن نیز در این قالب موج اجرا نمی شوند و برخی از آنها اصلاً وجود ندارند:

    پرینترهای لیزری ، فتوکپی و هر چیز دیگری با یک جزء برقی به نام تریستور
    هر چیزی با یکسو کننده کنترل شده با سیلیکون (SCR) ، مانند مواردی که در برخی از کنترل های ماشین لباسشویی استفاده می شود
    چند کامپیوتر لپ تاپ
    برخی از چراغ های فلورسنت با بالاست های الکترونیکی
    برخی از شارژرهای باتری برای ابزارهای بی سیم
    برخی کوره های جدید و بخاری های گلوله ای با کنترل ریزپردازنده
    ساعت دیجیتال با رادیو
    دستگاه های دارای کنترل سرعت / میکروپروسسور (مانند برخی از چرخ خیاطی)
    سیستم های اتوماسیون خانگی X-10
    تجهیزات پزشکی مانند غلظت اکسیژن

به طور کلی ، از آنجا که کل اعوجاج هارمونیک در اینورترهای موج مربعی اصلاح شده بیشتر است ، موتورها داغ تر عمل می کنند (با کارآیی کمتری ، با مصرف 30٪ انرژی بیشتر از اینورترهای موج سینوسی خالص) ، و به احتمال زیاد دوام ندارند. علاوه بر این ، یک اینورتر موج مربعی اصلاح شده اغلب باعث می شود صدای "وزوز" از دستگاه های صوتی و بعضی اوقات وسایل دیگر مانند پنکه سقفی و اجاق های مایکروویو شنیده شود.

ما با استفاده از یک اینورتر موج سینوسی اصلاح شده به یک ماشین با چرخ های مربع در مقابل یک اینورتر موج سینوسی خالص مانند در حال رانندگی یک ماشین با چرخ های گرد تشبیه می کنیم. در حالت اول ، سواری بسیار ناخوشایند خواهد بود و بسته به حساسیت سرنشینان اتومبیل ممکن است از این سوار جان سالم به در نبرند.
اینورترهای خالص موج سینوسی برای بسیاری از الکترونیک ها ترجیح داده می شوند

موج سینوسی خالص همیشه برای یک سیستم کراوات شبکه مورد نیاز است. به طور کلی برای تلویزیونهای LED جدید ، لامپهای CFL و بارهای القایی مانند موتورهای بدون برس نیاز است. ساعت و تجهیزات صوتی بسیار خوب عمل می کنند و روی موج سینوسی خالص رفتار می کنند.
تفاوت در هزینه بین اینورترهای اصلاح شده و خالص موج سینوسی

به طور کلی ، اینورترهای موج سینوسی اصلاح شده نسبت به اینورتر موج خالص سینوسی ارزان تر هستند ، بنابراین هنوز در سیستم های ساده مورد استفاده قرار می گیرند. اما با پیشرفت تکنولوژی ، هزینه اینورترهای موج سینوسی خالص در حال کاهش است ، و آنها را بسیار ارزان تر و گزینه مورد علاقه می کند.
اینورترهای خارج از شبکه که با بانکهای باتری 12 ، 24 یا 48 ولت کار می کنند

هنگامی که کنترل کننده شارژ باتری را شارژ کرد ، اینورتر خارج از شبکه بانک باتری 12 ، 24 یا 48VDC را به ولتاژ AC تبدیل می کند. خروجی AC به نیاز شما بستگی دارد. در آمریکای شمالی ، بیشترین کاربری مسکونی و تجاری یک فاز 120 ولت است. خانه ها اغلب از بار اسپلیت 240 ولت برای بارهای بزرگتر مانند خشک کن لباس ، پمپ چاه و اجاق گاز برقی استفاده می کنند. ساختمانهای تجاری که از انرژی زیادی استفاده می کنند عموماً دارای 20 فاز 208V یا 480V 3 مرحله به ساختمان تحویل داده می شوند و در هنگام ارسال به محل های خروجی به 120 ولت تخلیه می شوند. بسته به نحوه سیم خروجی اینورتر و اینکه کدام یک از اینورتر را بدست می آورید ، می توانید هر دو ولتاژ 120 ولت و 240 ولت داشته باشید. شما باید تعیین کنید که بارهای شما به چه چیزی نیاز دارند ، و بر این اساس اینورتر را انتخاب و پیکربندی کنید.

بیشتر اینورترهای خارج از شبکه ، به استثنای اینورترهایی مانند مبدل های سری Outback FXR یا اینورترهای Schneider XW + ، نمی توانند انرژی اضافی را به شبکه بفروشند. با این حال ، یک اینورتر / شارژر می تواند به شبکه (در صورت وجود) وصل شود تا به عنوان یک شارژر باتری عمل کند. به عنوان مثال ، اگر شما یک قایق یا RV با یک اینورتر / شارژر دارید ، هنگام اتصال به برق ساحل ، می توانید از برق AC از شبکه الکتریکی استفاده کنید تا بتوانید باتری خود را شارژ کنید وقتی خورشیدی قدرت کافی را تأمین نمی کند. اما این اتصال AC یک جهته است ، فقط از شبکه می گیرد و برنمی گردد. به همین ترتیب ، شما اغلب می توانید یک ژنراتور را به ورودی AC اینورتر / شارژر متصل کنید تا در صورت لزوم باتری را خاموش کنید. این یک پیکربندی مشترک برای خانه های خارج از شبکه است که در زمستان به انرژی بیشتری نیاز دارند تا اینکه خورشید می تواند تأمین کند.

در هنگام انتخاب اینورتر ، باید تعیین کنید که اگر تمام وسایل شما که ممکن است همزمان باشند روشن باشند ، حداکثر قرعه کشی وات شما چه خواهد بود. اگر پمپ چاه 800 وات ، یخچال 100 وات ، پنج چراغ 10W و یک لپ تاپ 50W دارید ، برای بدست آوردن حداقل یک اینورتر 1000 وات ، باید وات را به هم اضافه کنید. همچنین باید مطمئن شوید که اینورتر با روشن شدن موتور قادر به افزایش کارآمد است. به عنوان مثال ، اگر یخچال و پمپ چاه شما هر دو به یکباره روشن شوند ، این افزایش می تواند سه یا چهار برابر بیشتر از امتیازات باشد. شما باید مطمئن باشید که اینورتر می تواند این کار را انجام دهد. اینورترها در هر دو وزن مداوم و افزایش رتبه بندی می شوند.

علاوه بر این ، شما باید اندازه بانک باتری را انتخاب کرده و اینورتر را برای مطابقت انتخاب کنید. ولتاژ اینورتر قابل انتخاب نیست ، آنها می توانند در این زمینه استفاده کنند

 

 

تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.