Image

خازن کندیل ۵۶۰۰ میکرو فاراد 400 ولت Capacitor kendeil 5600 mf 400v

capacitor_1146720796
خازن چیست؟ خازن قطعه ای می باشد برای ذخیه ارژی الکتریکی و توسط بار الکتریکی در مدار مورد استفاده قرار می گیرد. از این وسیله میتوان برای ایجاد میدان الکتریکی تک ناخت و پایدار استفاده نمود یکی از کارایی خازن ها به این گونه می باشد که آن ها سیگنال های متناوب یا AC‌ را براحتی عبور می دهند اما منع عبور ...ادامه مطلب
تماس بگیرید


  • توضیحات محصول
  • مشخصات فنی
  • ارسال نظر

خازن چیست؟

خازن قطعه ای می باشد برای ذخیه ارژی الکتریکی و توسط بار الکتریکی در مدار مورد استفاده قرار می گیرد. از این وسیله میتوان برای ایجاد میدان الکتریکی تک ناخت و پایدار استفاده نمود یکی از کارایی خازن ها به این گونه می باشد که آن ها سیگنال های متناوب یا AC‌ را براحتی عبور می دهند اما منع عبور سیگنال های مستقیم یا همان ولتاژ یا برق DC می شوند که با توجه به این امر از خازن ها می توانیم به عنوان فیلتر نیز استفاده نماییم. خازن ها را با حرف C نمایش می دهند که این حرف لبتدای کلمه CAPACITOR می باشد.

واحد ظرفیت خازن و فرمول محاسبه آن

واحد ظرفیت خازن فاراد می باشد و ظرفیت خازن را طبق فرمول زیر اندازه گیری می نمایند.

فرمول محاسبه خازن :     

C = K30 8/d

البته واحد اندازه گیری فاراد برای خازن واحد بزرگی می باشد و برای کوچک کردن از واحد های

نظیر:

  • میلی فاراد
  • نانو فاراد
  • میکرو فاراد
  • پیکو فاراد

می باشد.

شکل ظاهری و استراکچر یا ساختمان خازن ها

خازن ها از دوصفحه فلزی در موازات هم از جنس رسانا مانند: روی ، مس، نقره و .... تشکیل شده است و در بین این دو صفحه رسانا یک صفحه عایق همانند: کاغذ، پلاستیک ، سرامیک و .... قرار دارند.

کاربرد خازن‌های سیلندری DC

خازن‌های سیلندر DC خود ترمیم می‌باشد. در محفظه آلومینیومی سیلندری که با روغن گیاهی (رزین، مواد جامد) که غیرسمی و دوستدار محیط‌زیست می‌باشد پر شده‌اند. محفظه خازن‌های سیلندری به قطع‌کننده اضافه فشار و کلمپ اتصال M12 که معمولاً برای حفاظت هادی اتصال به کار برده می‌شود، مجهز می‌باشد. این خازن‌ها از عایق MKP (فیلم پلی پروپیلن متالیزه خشک و پر شده با ژل) به همراه رزین پلی‌یورتان UL-94 ,V0 ,PCB بدون هالوژن می‌باشند.

کاربرد خازن‌های کتابی DC

خازن‌های کتابی DC جهت استفاده در منابع DC طراحی و وظیفه آن ها حفاظت از شبکه در برابر ولتاژهای ایمپالس گذرای DC  ، سرج ها و فیلتر کردن ریپل‌های AC خروجی می‌باشد. خازن‌های کتابی هم همانند خازن‌های سیلندری می‌باشند و با همان تکنولوژی ساخته شده‌اند و کاربردشان دقیقاً یک شکل می‌باشد تنها تفاوت آنها شکل ساختار آن ها می‌باشد.

کاربرد خازن فیلترینگ DC

خازن‌های فیلترینگ DC جهت استفاده در منابع DC طراحی و وظیفه آن ها حفاظت از شبکه در برابر ولتاژهای ایمپالس گذرای DC  ، سرج ها و فیلتر کردن ریپل‌های AC خروجی می‌باشد.
این خازن‌های خود ترمیم در یک محفظه آلومینیومی مستطیلی شکل که با روغن گیاهی (رزین، مواد جامد) که غیرسمی و دوستدار محیط‌زیست می‌باشد پر شده است. این خازن‌ها مجهز به قطع کننده اضافه فشار و کلمپ M12 جهت اتصال به ریل و همچنین مجهز به محافظ هادی اتصال می‌باشد.

ویژگی‌های خازن فیلترینگ DC

خود ترمیم
خازن خشک
ساختار خاص
قسمت بندی شده
استفاده از فیلم متالیزه
تضمین کننده اندوکتانس کم
مقاومت زیاد در برابر پارگی
قابلیت اطمینان بالا
بالای این خازن‌ها با رزین PU با قابلیت خاموش سازی خودکار بسته شده اند. حداکثر ولتاژ کاری آن ها 4kV و حداکثر ظرفیت آن ها 18000 میکرو فاراد می‌باشد.

فروشگاه فنی مهندسی برق و صنعت پاوراکسین دارای انواع خازن های سیلندری و همچنین خازن های کتابی dc در برند های معتبر جهانی و معروف می باشد جهت مشاوره رایگان و همچنین جهت دریافت قیمت انواع خازن های کندیل با ما تماس حاصل فرمایید.

5600 میکرو فاراد (MF)
400 ولت (V)
خازن کندیل KENDEIL
ایتالیا
امتیاز:

توصیه خود در مورد این محصول را ارائه نمایید:

نام کاربري:

جدید ترین محصولات

نتایج 1 تا 30 از کل 1135 نتیجه
تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.