Image

ارت سنج دیجیتال مستک مدل MS2302 Digital earth meter model MS2302 Mastech

ms5203
مولتی متر و کاربرد آن چیست؟ از مولتی متر به طور عمده برای اندازه گیری سه ویژگی اساسی الکتریکی ولتاژ ، جریان و مقاومت استفاده می شود. همچنین می تواند برای آزمایش پیوستگی بین دو نقطه در یک مدار الکتریکی استفاده شود. ... مولتی متر دارای چندین قابلیت است ، مانند آمپرمتر ، ولت متر و اهم متر عمل می کند. ...ادامه مطلب
تماس بگیرید


  • توضیحات محصول
  • مشخصات فنی
  • ارسال نظر

مولتی متر و کاربرد آن چیست؟

از مولتی متر به طور عمده برای اندازه گیری سه ویژگی اساسی الکتریکی ولتاژ ، جریان و مقاومت استفاده می شود. همچنین می تواند برای آزمایش پیوستگی بین دو نقطه در یک مدار الکتریکی استفاده شود. ... مولتی متر دارای چندین قابلیت است ، مانند آمپرمتر ، ولت متر و اهم متر عمل می کند.

مولتی متر برای چه مواردی استفاده می شود؟

مولتی متر دیجیتال ابزاری آزمایشی است که برای اندازه گیری دو یا چند مقدار الکتریکی استفاده می شود - اصولاً ولتاژ (ولت) ، جریان (آمپر) و مقاومت (اهم). این یک ابزار استاندارد تشخیصی برای تکنسین های صنایع الکتریکی / الکترونیکی است.

ما دارای چد نوع مولتی متر می باشیم؟

مولتی متر دارای دونوع می باشد ، یکی آنالوگ را شروع می کند و دیگری دیجیتال. تفاوت اصلی بین این دو نمایشگر است ، یک مولتی متر آنالوگ از یک سوزن برای نشان دادن مقدار استفاده می کند ، در حالی که یک مولتی متر دیجیتال نتایج را به صورت اعداد روی صفحه نمایش می دهد.مولتی مترها دارای کاربرد بسیار زیادی می باشند که می تواند در اندازه گیری تجهیزات به ما بسیار زیاد کمک می کند.

چگونه از مولتی متر گام به گام استفاده می کنید؟

برای شروع ، اطمینان حاصل کنید که هیچ جریانی از مدار یا قطعه ای که می خواهید آزمایش کنید ، جریان ندارد. آن را خاموش کرده ، از برق جدا کنید و هرگونه باتری را جدا کنید.
2- کاوشگر مشکی را به درگاه COM روی مولتی متر خود وصل کنید.
3- پروب قرمز را به پورت VΩmA وصل کنید.

نکات ایمنی برای اندازه گیری ولتاژ با ولت متر/ مولتی متر

شما باید مقداری را که می خواهید اندازه بگیرید درک کنید و از قرار دادن سرب تست در یک سوکت اشتباه جلوگیری کنید تا از خطر برق گرفتگی جلوگیری کنید. مراقب ولتاژی که اندازه گیری می کند باشید.
به عنوان مثال هنگام اندازه گیری ولتاژ AC ، اجازه ندهید كه نوك پروب ها هنگامی كه هنوز به نقطه مربوط به مدار الكتریكی متصل هستند ، با یكدیگر تماس بگیرند. این امر برای جلوگیری از اتصال کوتاه است که می تواند جرقه یا گلوله ای از شعله ایجاد کند که می تواند به شما و مولتی متر شما آسیب برساند.
اگر عایق محافظ روی لیدها یا پروب ها ترک خورده یا فرسوده شده است ، از سرب های آزمایشی خود استفاده نکنید. ممکن است انگشتان شما رسانای پروب را لمس کنند ، و این ممکن است منجر به یک شوک بسیار بد برای بدن شما باشد و به شما آسیب برساند.
حرکت جریان از یک دست به دست دیگر در هنگام برق گرفتگی خطرناک ترین است. در صورت امکان از یک دست برای نگه داشتن پروب ها استفاده کنید یا نوک پروب را روی نقطه آزمایش مدار بچسبانید تا بتوانید دیگری را در دست بگیرید و در جای خود قرار دهید.
ولتاژ DC و AC هم می توانند بسیار خطرناک باشند. حتی اگر انتظار ندارید که هر دو را پیدا کنید ، همیشه باید هنگام استفاده از مولتی متر با بررسی وجود ولتاژ DC و AC ، بررسی ایمنی را انجام دهید.

فروشگاه مهندسی پاوراکسین دارای انواع مولتی متر های معروف و برترین برند های جهانی می باشد برای دریافت اطلاعات بیشتر از مولتی متر های مستک و همچنین ولت متر و مولتی متر های یونیتی با مهندسین و متخصصین مجموعه ما تماس حاصل فرمایید

 اقلام همراه : همراه با کیف حمل و پرابهای مربوطه
قابلیت اندازه گیری مقاومت به روشهای ۲Pole , ۳pole

قــابــلــیــت انــدازه گــیــری :
مقاومت الکتریکی : ۰.۰۱Ω ~ ۴۰۰۰Ω
ولتاژ : ۰ ~ ۳۰۰V AC

امتیاز:

توصیه خود در مورد این محصول را ارائه نمایید:

نام کاربري:

جدید ترین محصولات

نتایج 1 تا 30 از کل 1135 نتیجه
تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.