Image

ارت سنج UNI_T UT_522 Earth meter UT_522UNI_T

uni_t_ut_521___79443989
به منظور اندازه گیری مقدار جریان الکتریکی از آمپرمتر استفاده می شود. واحد اندازه گیری جریان آمپر است٬ به همین منظور نام ابزار اندازه گیری جریان را آمپرمتر گذاشته اند. آمپرمتر در مدار به صورت سری با قطعات قرار می گیرد به همین دلیل باید در نظر داشت که در هنگام اندازه گیری شدت جریان الکتریکی ابتدا باید ...ادامه مطلب
تماس بگیرید


  • توضیحات محصول
  • مشخصات فنی
  • ارسال نظر

به منظور اندازه گیری مقدار جریان الکتریکی از آمپرمتر استفاده می شود. واحد اندازه گیری جریان آمپر است٬ به همین منظور نام ابزار اندازه گیری جریان را آمپرمتر گذاشته اند. آمپرمتر در مدار به صورت سری با قطعات قرار می گیرد به همین دلیل باید در نظر داشت که در هنگام اندازه گیری شدت جریان الکتریکی ابتدا باید مدار را قطع نمود سپس دستگاه را در داخل مدار قرار داد.

کاربرد های آمپر متر کلمپی

    مناسب استفاده در کارخانجات تولید سیم و کابل و تابلو سازها

    مناسب استفاده مقدار جریان در کابل های فشار قوی

    مناسب استفاده در آزمایشگاه برق و الکترونیک و واحدهای تاسیساتی

    مناسب استفاده پیمانکاران و متصدیان شرکت توزیع و انتقال برق

مولتی متر چیست؟

مولتی متر ها را با عنواع VOM شناخته شده است. مولتی متر ها یک ابزار اندازه گیری الکترونیکی می باشد که چندین عملکرد اندازه گیری را در یک دستگاه ترکیب کرده است.

مولتی متر وسیله ای برای اندازه گیری کمیت های الکتریکی ولتاژ٬ جریان و مقدار مقاومت الکتریکی  است. برخی از مولتی مترها می توانند فرکانس سیگنال متناوب و ظرفیت خازن را نیز اندازه بگیرند و به وسیله آنها می توان پایه های دیود و ترانزیستورها را تشخیص داد و به سالم و یا معیوب بودن آنها پی برد.

امپرمتر چیست؟

آمپرمتر یا در اصطلاح آم متر (Ammeter) یکی دیگر از وسایل اندازه گیری جریان در مدارهای الکتریکی و یا الکترونیکی می‌باشد. همان‌طور که از نامش پیداست متر کلمه‌ای است که با سیستم اندازه‌گیری رابطه دارد و می‌تواند کمیتی مانند طول را اندازه‌گیری نماید. دلیل این‌که آمپر متر را آم متر هم می‌نامند بهدین صورت است که آم متر مخفف آمپر متر می‌باشد و برای اندازه گیری آمپر در مدار استفاده می‌شود. در ادامه با نحوه عملکرد آمپرمترها، ویژگی و مزایای استفاده از آمپر متر و انواع آمپرمترها آشنا می‌شویم.
با پیشرفت علم از الکتریسیته استفاده فراوانی مانند: گرم کردن خانه‌ها، روشن شدن ماشین با چرخاندن سوئیچ و. ... شده است. ولی بعضی وقت‌ها ما احتیاج داریم تا بتوانیم مقدار جریانیک دستگاه الکتریکی را اندازه‌گیری کنیم و از این طریق می‌توان گفت که ما به آمپرمترها نیازمند هستیم. جریان الکتریکی شارش بارهای الکتریکی در واحد زمان است.

رابطه بین جریان الکتریکی، میدان مغناطیسی و نیروهای فیزیکی اولین بار توسط «هانس کریستیان اورستد» (Hans Christian Ørsted) مورد توجه قرار گرفت. او در سال ۱۸۲۰ متوجه شد که عقربه قطب‌نما زمانی که جریان در یک سیم مجاور آن عبور می‌کند، منحرف می‌شود.
این دستگاه نام خود را از واحد استاندارد اندازه‌گیری جریان الکتریکی یعنی آمپر گرفت و غالباً روی دستگاه‌ها کلمه آمپر به صورت کوتاه شده amp دیده می‌شود. امروزه دستگاه‌های دیگری به نام مولتی متر وجود دارند که قادر به اندازه‌گیری چند کمیت هستند و یکی از قابلیت‌های آن‌ها اندازه‌گیری جریان است.
یکی از معایب آمپر مترها بدین صورت می‌باشد که توانایی اندازه‌گیری ولت را ندارد چراکه ولتاژ دو کمیت جداگانه می‌باشد که ولتاژ را می‌توان به‌عنوان اختلاف پتانسیل الکتریکی در واحد بار یا به عنوان انرژی موجود در یک مدار یا میدان الکتریکی در یک نقطه واحد تعریف کرد. ولی جریان سرعت عبور بار الکتریکی از هر نقطه مشخص بر روی مدار است به همین دلیل آمپرمترها فقط توانایی اندازه‌گیری جریان یا همان آمپر را دارند.

برای این‌که بتوانیم شناخت تفاوت این دو پارامتر را ساده‌تر کنیم می‌توانیم با یک مثال براتون توضیح بدیم در نظر بگیرید عبور جریان از یک سیم مانند عبور آب از یک شلنگ است. در این شبیه‌سازی ولتاژ مانند فشار آب و جریان الکتریکی مانند سرعت جریان آب است. تغییرات در یکی از پارامترها می‌تواند روی دیگری تأثیر بگذارد اما این دو پارامتر یکسان نیستند.

 UT520 series earth resistance tester has the functions of backlight display, low battery display, data hold, data storage, auto power off and power saving.

It can not only be used for accurate three-wire measurement but also simple two-wire measurement.

It is applicable to measuring the earth resistance of all kinds of electrical power system, electrical equipment and anti-thunder equipment.

It can also measure the earth voltage.

It is applicable to testing operating earth systems of smelting, communication, manufacture, fossil oil, national defense, electricity, chemical industry and construction.

امتیاز:

توصیه خود در مورد این محصول را ارائه نمایید:

نام کاربري:

جدید ترین محصولات

نتایج 1 تا 30 از کل 1135 نتیجه
تایم کاری از ساعت 9:30 تا 18:30 می‌باشد. به غیر از روزهای جمعه و شنبه که تعطیل است.

راه‌های ارتباطی

دسته بندی مقالات

لینک‌ها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پاوراکسین می باشد.